Danowcy nie dają się koronawirusowi

Kacper Kuraś z LKSW Dan Świdnik zajął w Wirtualnym Pucharze Polski Tangsoodo wśród młodzików pierwsze miejsce!

Podczas pandemii do Internetu przeniosło się nie tylko szkolenie, ale i rywalizacja sportowa. Na początku kwietnia ogłoszone zostały wyniki Wirtualnego Pucharu Polski Tangsoodo, w którym brali udział reprezentanci LKSW Dan ze Świdnika. W zawodach organizowanych przez Polską Federację Tangsoodo zawodnicy musieli zaprezentować się czterokrotnie, przesyłając nagrania wideo układu bez broni, z bronią, kreatywnego treningu oraz zdjęcie ciekawej techniki kopnięcia. Wyniki z czwórboju decydowały o miejscu na podium. Wśród młodzików pierwsze miejsce zajął nasz Kacper Kuraś!

– Osiągnięcie jest tym większe, że w taekwon-do nie występują formy z bronią, więc Kacper musiał przygotować tę część występu od zera – mówi Piotr Bernat, trener główny LKSW Dan. – Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że wśród dzieci najlepszym okazał się Karol Giszczak z Aberdeen w Szkocji, syn Pawła Giszczaka, byłego zawodnika i instruktora naszego klubu, wyprzedzając m. in. najmłodszą uczestniczkę rywalizacji, 4-letnią Blankę Paprocką z Dana i jej starszego brata Krystiana, którzy zajęli 2. i 3. miejsce – dodaje P. Bernat.

Od 4 do 10 maja główny instruktor świdnickiego klubu uczestniczył w szkoleniu online, które prowadzi mistrz Rudolf Kang IX dan. Rosjanin koreańskiego pochodzenia podczas serii zajęć i wykładów analizował techniki taekwon-do m. in. pod kątem współczesnej biomechaniki. W kursie brała udział spora grupa instruktorów m. in. z USA, Grecji, Polski, Rosji, Australii i Szwajcarii.

6 maja w sieci odbył się także wspólny trening zawodników LKSW Dan z bułgarskimi kolegami z zaprzyjaźnionego klubu kickboxingu Team Radulov. Jak zwykle zajęcia prowadzone przez Ivaylo Radulova i jego syna, aktualnego mistrza świata seniorów Borislava, były bardzo ciekawe i intensywne.

Tego samego dnia LKSW Dan wspólnie z PKSW Azja Pabianice był organizatorem wideokonferencji poświęconej historii taekwon-do. Jako prelegent został zaproszony dr George Vitale, światowej klasy autorytet w tym zakresie. Amerykanin jest nie tylko naukowcem – od prawie pół wieku ćwiczy taekwon-do posiadając najwyższy, IX dan i tytuł wielkiego mistrza. W konferencji wzięło udział 75 osób z całego świata. Mimo różnic czasowych w wykładzie i długiej sesji pytań i odpowiedzi uczestniczyły osoby m. in. z Nowej Zelandii, Australii, Malezji, Nigerii, Kolumbii, Argentyny, Kanady, USA (w tym z Alaski) oraz kilku krajów europejskich. Sporą grupę stanowili posiadacze najwyższych stopni VII-IX dan. Wideokonferencja spotkała się z tak pozytywnym odbiorem, że już planowana jest jej kontynuacja, której gospodarzem ponownie będzie świdnicki klub.

10 maja dobiegła z kolei końca kolejna wirtualna impreza zorganizowana przez danowców. Międzynarodowy konkurs układów KickCovid Taekwon-do Tul Challenge spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się prawie 270 uczestników z kilkunastu krajów, w tym tak odległych, jak Australia, Tajwan i USA. Największą reprezentacje wystawili Irlandczycy. Wykonania oceniało online 30 sędziów, posiadaczy czarnych pasów.

Więcej o tym turnieju napiszemy w kolejnym numerze tygodnika.

W ubiegłym tygodniu Piotr Bernat, główny instruktor LKSW Dan, uczestniczył w szkoleniu online, które prowadzi mistrz Rudolf Kang IX dan., a także w wideokonferencji poświęconej historii taekwon-do. Jako prelegent został zaproszony dr George Vitale (na zdjęciu z prawej)