Danowcy pokazali moc

27 medali, w tym siedem złotych zdobyli reprezentanci LKSW Dan Świdnik w rozgrywanej w sobotę 10. edycji turnieju kickboxingu dla dzieci i kadetów „Piaseczno Open”.

W tym roku do zawodów zgłosiło się aż 23 klubów. Rywalizowano w formule soft-contact dla dzieci i pointfighting dla dzieci i kadetów indywidualnie i drużynowo. Barwy LKSW Dan reprezentowała siedemnastka zawodników.

Wśród kadetów młodszych drugi rok z rzędu najlepszy był zespół złożony z Jana Hawrysza, Igora Głowienki i Mai Besztak, zaś drugie miejsce zajęła ekipa w składzie: Oliwier Harasim, Paweł Bielecki i gościnne Natalia Kowalska (PKSW Azja Pabianice). Drużyna kadetów starszych: Kacper Głowienka, Szymon Hawrysz i Hanna Czubacka była druga, przegrywając z ekipą X-Fight Piaseczno.

W walkach indywidualnych świetnie zaprezentowali się medaliści tegorocznego Pucharu Europy z Chorwacji. Igor Głowienka i Jan Hawrysz doszli dwukrotnie do finałów – w kategoriach -42 kg i -47 kg kadetów młodszych pointfighting. – Co ciekawe, oba finały zakończyły się dogrywkami – w niższej kategorii wygrał Janek, w wyższej Igor – relacjonuje Piotr Bernat, trener główny Dana.

Złoto w kat. -37 kg kadetów młodszych wywalczył Paweł Bielecki, który był także trzeci w kat. -42 kg po przegranej z Janem Hawryszem. Wśród kadetów starszych w najniższej kategorii -37 kg triumfował Kacper Kuraś, który minimalnie uległ rywalowi z Piaseczna dopiero w finale kat. -42 kg. Wśród dziewcząt złoto wśród młodszych -42 kg i brąz do 47 kg wywalczyła Maja Besztak. Najmłodszym złotym medalistą w ekipie był natomiast Kacper Zawadzki, zwycięzca kat. do 24 kg dzieci.

Puchar dla najlepszego kadeta młodszego turnieju w formule pointfighting otrzymał Jan Hawrysz po niezwykle zaciętej rywalizacji z Igorem Głowienką (przy równej liczbie medali).

Start w Piasecznie miał charakter kontrolny przed mistrzostwami Polski dzieci i kadetów w kickboxingu, które odbędą się na początku czerwca w Bałtowie. Już za miesiąc natomiast danowcy planują start we Wrocławiu w otwartych mistrzostwach Europy w taekwon-do.