Danowcy rozpoczęli nowy sezon

Zajęcia w LKSW Dan dla dorosłych, w grupie rekreacyjnej Masters

Lubelski Klub Sportów Walki Dan Świdnik rozpoczął kolejny sezon treningowy. Zajęcia odbywają się obecnie w pięciu grupach szkoleniowych. Do zaawansowanych dołączają jak co roku nowi ćwiczący.


– W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy tak dzieci i młodzieży do grup młodszych (począwszy od 5-latków), jak i dorosłych do grupy rekreacyjnej Masters – mówi główny szkoleniowiec klubu Piotr Bernat. – W tej ostatniej mamy ćwiczących w wieku od 30 do 60 lat, trenujących dwa razy w tygodniu i poznających podstawy taekwondo i kickboxingu. Co ciekawe, nie brakuje wśród nich pań – dodaje.
Informacje dotyczące zajęć wszystkich grup można znaleźć na stronie www.lkswdan.pl lub telefonicznie pod numerem 602 351 585.
W tym roku zmienił się skład zespołu szkoleniowców klubu. Nowym trenerem grup dziecięcych został Łukasz Staiński, posiadacz stopnia mistrzowskiego 1.dan, były wielokrotny mistrz Polski i medalista mistrzostw świata w taekwondo, który po zakończeniu kariery zawodniczej zdecydował się podjąć pracę jako szkoleniowiec. W klubie odbył staż asystencki, obecnie zaś objął funkcję samodzielnego trenera na miejsce dotychczasowego szkoleniowca najmłodszych Dawida Szewczyka. Zajęcia w klubie nadal prowadzą także Piotr Bernat (5.dan), Bartłomiej Daniel (1.dan) i Piotr Żołędź (1.dan).
W miniony weekend danowcy startowali w czeskiej Ostrawie, w turnieju ITF Moravia Open. Barwy Dana reprezentowało 13 zawodników. Obszerną relację z zawodów zamieścimy w kolejnym wydaniu