Danowcy sześć razy stawali na podium

Sześć medali, w tym cztery złote i dwa brązowe, zdobyli reprezentanci świdnickiego Dana podczas w rozgrywanych w sobotę w Nałęczowie mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Taekwondo ITF.
Na najwyższym stopniu podium w układach formalnych dziewcząt w kategorii I dan stanęła Małgorzata Ciesielska.
W walkach, tym razem w kategorii junior/senior do 69 kg, równych sobie nie miał Paweł Zdun pokonując w finale klubowego kolegę Marcina Guptę.
Ponadto złoto w walkach juniorów do 60 kg wywalczył Mateusz Buda, a do 65 kg Emil Dębczuk.
Bliski wygrania zawodów był także Michał Żołędź, który w kategorii do 55 kg kadetów po dwóch zwycięskich pojedynkach w finale minimalnie uległ Patrykowi Suryntowi z Dęblińskiej Szkoły TKD.
W turnieju wzięło udział 10 klubów z województw lubelskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. – Sprawne przeprowadzenie imprezy i efektowne medale pozwalają wystawić dobrą ocenę organizatorom turnieju, który dla naszych reprezentantów był przede wszystkim sparingiem i możliwością sprawdzenia się w walkach według nieco innych przepisów – mówi „Nowemu Tygodniowi” Piotr Bernat, szkoleniowiec Dana.