Danowcy wrócili do domu z workiem medali

18 medali, w tym aż 9 złotych zdobyli reprezentanci LKSW Dan Świdnik w ogólnopolskim turnieju kickboxingu dla dzieci i kadetów „Piaseczno Open IX”. Najlepiej ze świdniczan spisał się Maksymilian Szłapa, który wygrał rywalizację w pointfightingu w kat. 47 kg i zdobył puchar dla najlepszego kadeta młodszego w pointfigthingu!

Zawody w Piasecznie od wielu lat są stałym punktem kalendarza danowców, dając szansę pierwszych startów młodszym zawodnikom, a starszym – okazję do cennych sparingów. Nasi sportowcy ponownie okazali się jedną z czołowych ekip turnieju, wielokrotnie stając na podium. W indywidualnych startach medale zdobyli: Leon Steć (złoto soft contact dzieci młodsze +125 cm), Antoni Hawrysz (złoto pointfighting dzieci -24 kg), Wiktor Szłapa (złoto pointfighting dzieci -33 kg), Maja Besztak (srebro pointfighting kadetki młodsze -42 kg), Jan Hawrysz (złoto pointfighting kadeci młodsi -37 kg), Igor Głowienka (brąz pointfighting kadeci młodsi -37 kg, brąz pointfighting -42 kg), Maksymilian Szłapa (złoto pointfighting kadeci młodsi -47 kg, puchar dla najlepszego kadeta młodszego w pointfigthing), Olga Krawczyk (brąz pointfighting kadetki starsze -60 kg), Kacper Głowienka (złoto pointfighting kadeci starsi – 42 kg, złoto pointfighting kadeci starsi -47 kg, brąz light-contact kadeci starsi -42 kg) i Jakub Trześniak (złoto light-contact kadeci starsi -57 kg, brąz pointfighting kadeci starsi -47 kg).

W walkach drużynowych kadetów młodszych „Pierwszy Dan” w składzie: M. Besztak, I. Głowienka i J. Hawrysz zdobył złoto, drużyna międzyklubowa „Koksy”, w której oprócz świdniczniana Jakuba Ślązaka walczyli Natalia Kowalska i Mateusz Gorzelak (Azja Pabianice) wywalczła srebro, a „Drugi Dan” w składzie Hanna Czubacka, Kacper Kuraś i M. Szłapa – brąz .

– Szczególnie cieszy wynik w walkach drużynowych kadetów młodszych, gdzie LKSW Dan razem ze współpracującym klubem Azja Pabianice zajął całe podium, pokonując liczne uznane marki pointfightingu, jak Go-Fight Łęczna, Orient Częstochowa czy Centrum Tang Soo Do Pionki. Rywalizacja w pierwszej trójce była niezwykle zacięta, a o złotym medalu zadecydował „złoty punkt” w dogrywce – co ciekawe, walczyli o niego dwaj zawodnicy Dana, Janek Hawrysz i wypożyczony do ekipy pabianickiej Kuba Ślązak – mówi Piotr Bernat, trener główny Dana.

– Janek Hawrysz indywidualnie na drugim turnieju z rzędu zwyciężył w najliczniejszej kategorii imprezy (19 zawodników) pokonując w finale 5:2 aktualnego mistrza Polski z kat. -32 kg Pawła Bieleckiego z Go-Fight Łęczna. Po raz pierwszy tytuł najlepszego zawodnika imprezy wśród kadetów młodszych zdobył Maksymilian Szłapa triumfując w dwóch kategoriach wagowych. Ciekawostką był fakt, że na turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się… młodsi bracia naszych medalistów. Zarówno Antek Hawrysz, jak i Wiktor Szłapa wygrali swoje kategorie pointfighting wśród dzieci.

Na wyróżnienie zasłużyli bracia Głowienkowie. Kacper tym razem mógł się zmierzyć z rywalami z klubu X-Fight Piaseczno, których zabrakło na Grand Prix w Mińsku Mazowieckim. W pointfighting zdobył dwa złota, ale przeciwnicy postawili mu bardzo wysoko poprzeczkę. W light-contact musiał tym razem zadowolić się brązem po przegranej z bardzo dobrym reprezentantem KSW Łuków Oskarem Dudzińskim. Igor Głowienka do złota drużynowego dorzucił dwa brązy w pointfighting, przy czym o przegranej w jednym z półfinałów zadecydował „złoty punkt” w dogrywce.

Niespodzianką imprezy był start Kuby Trześniaka w light-contact. Kuba w swojej koronnej konkurencji pointfigthing uległ w półfinale świetnie tego dnia dysponowanemu Michałowi Niebrzydowskiemu z Ninja Academy. Start w light-contact potraktował szkoleniowo, tymczasem to tutaj rozwinął skrzydła, walcząc efektownie, z dużą liczbą kopnięć. Ozdobą konkurencji walk była bardzo nietypowa sytuacja z rywalizacji drużynowej, gdzie Kacper Głowienka skutecznie zastosował na rywalu rzadko stosowaną technikę podcięcia, ku zaskoczeniu całego zespołu sędziowskiego – kończy szkoleniowiec danowców.

Działalność LKSW Dan wspiera Gmina Miejska Świdnik.