Dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie dziś są szczególnie ważne

Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega

Aż 67 jednodniowych imprez sportowych i kilka imprez cyklicznych, pomimo trwającej wciąż pandemii w 2021 roku zorganizowało w Lublinie Ognisko TKKF Omega i jego niestrudzony prezes Zbigniew Furman! Piłkarze-amatorzy rozegrali blisko 700 spotkań, w których strzelili ponad 2000 goli.


– To już 40 lat jak ciągle jesteśmy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Za nami kolejny, trudny rok. Z powodu pandemii nie wszystkie imprezy, które zaplanowaliśmy mogły się odbyć – mówi Zbigniew Furman, prezes TKKF Ogniska Omega. – Cieszę się jednak, że młodzi i nieco starsi lublinianie mogli podczas organizowanych przez nas turniejów dbać o sprawność fizyczną, o swoje zdrowie. To dziś szczególnie ważne – dodaje Z. Furman.

Zawody organizowane przez lubelskie ognisko były nie tylko sportową rywalizacją, ale także lekcjami prawdziwej historii. Omega od lat na piłkarskim boisku przypomina o Konstytucji 3-Maja, Żołnierzach Wyklętych, „Lubelskim Lipcu”, „Cudzie nad Wisłą” czy 11. Listopada.

– Podczas naszych turniejów uczymy szacunku do kolegi, z którym rywalizujemy o lepsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Uczymy szacunku do poszanowania obiektów sportowych, na których rywalizujemy, by długo służyły innym pokoleniom. Naszymi imprezami czcimy wielkie wydarzenia i daty z kart historii Ojczyzny, przypominamy wielkich bohaterów, którzy budowali, jej dumę i chwałę – mówi Zbigniew Furman.

Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, który od początku swojego istnienia, tj. października 2006 roku medialnie wspiera Omegę, lubelskie ognisko dziękuje instytucjom i firmom, za okazaną pomoc i życzliwe serce: prezydentowi Lublina Krzysztofowi Żukowi oraz Wydziałowi Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie i dyr. Małgorzacie Stacharskiej, NSZZ Solidarność Regionu Środkowowschodniego i przewodniczącemu Marianowi Królowi, Fundacji Ruch Solidarności Rodzin i Markowi Wątorskiemu, Contrix i Przemysławowi Delmanowiczowi oraz MW Sport Marka i Łukasza Wójcików. BAS

2021 rok Omegi w liczbach

67 imprez piłkarskich
207 uczestniczących drużyn
686 rozegranych spotkań
2070 strzelonych goli
4000 uczestników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here