Debata drogowców

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie odbył się konwent dyrektorów Zarządów Dróg z województwa lubelskiego.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy ZDP, starosta krasnostawski Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej, przewodniczący komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Drogownictwa i Komunikacji Henryk Knap oraz pracownicy ZDP w Krasnymstawie. – W pierwszej części zebrania zostały omówione zagadnienia dotyczące rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Kolejnym punktem były informacje dotyczące e-zamówień stosowanych przez Zarządy Dróg – mówi Ewelina Rudy, rzecznik krasnostawskiego starostwa. W drugiej części spotkania zaprezentowano wykonanie remontu drogi za pomocą remontera. – W tym miesiącu Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie wzbogacił się o kolejny specjalistyczny sprzęt – podkreśla Rudy.

Zebrani mieli okazję poznać możliwości technologiczne pracy remontera: przygotowanie powierzchni do remontu m.in. za pomocą dmuchawy i za pomocą myjki wysokociśnieniowej oraz pompę z płaszczem wodnym, która pozwala pracować w niższych temperaturach otoczenia. (k)