Debata oxfordzka w Jagielle

Od 11 do 19 lutego uczniowie I LO w Krasnymstawie Julia Piaseczna, Martyna Wach, Dominik Łusiak i Kornel Szumilak brali udział w międzynarodowej wymianie młodzieży, zatytułowanej „Talk, talk”.

W projekcie uczestniczyła młodzież z Polski, Łotwy, Węgier i Czech w wieku 15-18 lat. Grupa zakwaterowana była w internacie przy I LO w Krasnymstawie. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i rozwijanie kompetencji z zakresu autoprezentacji, krytycznego myślenia i wystąpień publicznych.

– Naszym celem jest urozmaicenie edukacji młodzieży. Zależy nam na tym, by młode osoby otrzymały jak najwięcej szans prezentowania się przed grupą i układania własnych opinii na ważne społecznie tematy. Rozmawiamy też o tym, jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach, gdy mamy publicznie wypowiedzieć swoje zdanie – mówił prezes stowarzyszenia HEureka Generator, Andrzej Smyk, organizator wymiany.

Uczniowie I LO przygotowali i omówili następujące tezy debat: „Filmy są bardziej wartościowe od książek”, „Uczniowie szkół powinni nosić mundurki”, „Powinniśmy żyć”. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here