Departament bez dyrektora

Marek Litwin przestał pełnić funkcję dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju w chełmskim magistracie. Biuro Prasowe Prezydenta Chełma podkreśla jednak, że z urzędem się nie pożegnał.

Bardzo krótko Marek Litwin rządził Departamentem Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta Chełm. W czerwcu br. wygrał konkurs na stanowisko dyrektora i po niespełna pół roku zrezygnował z pełnionej funkcji. Biuro Prasowe Prezydenta Miasta zapewnia, że Litwin mimo to z urzędem się nie rozstał.

– Ze względów rodzinnych pan Marek Litwin nie może kontynuować pracy w dotychczasowej formule. Prawdopodobnie po nowym roku w mniejszym wymiarze czasu będzie współpracował z miastem Chełm przy realizacji strategicznych inwestycji – wyjaśniają urzędnicy z Biura Prasowego.

Prezydent Jakub Banaszek nie ma szczęścia do osób zarządzających Departamentem Inwestycji i Rozwoju. Choć jego kadencja trwa dopiero dwa lata, już zdążył pożegnać się z Katarzyną Fik, która była wicedyrektorem DIR i Ewą Budzyńską-Sawa. Ona z kolei pełniła funkcję dyrektora Departamentu. Po odejściu Marka Litwina w DIR z osób funkcyjnych pozostała jedynie wicedyrektor Iwona Gnyp. Miasto nie rozstrzygnęło jeszcze konkursu na stanowisko drugiego zastępcy dyrektora w tej komórce. (s)