Deszcz nie przeszkodził w zabawie

W sobotę, 16 września mieszkańcy Węglina Północnego wspólnie bawili się na pikniku, który co roku jest atrakcją dzielnicy. Nie przeszkodził nawet deszcz.


Piknik odbył się na terenie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie przy ulicy Paśnikowskiego. – Pogoda trochę pokrzyżowała nam plany – rok temu była zdecydowanie lepsza, ale mieszkańcy dopisali. Festyn w tym roku mamy w innym miejscu, bo boisko przy ul. Parysa, gdzie zwykle odbywał się festyn, nie zostało jeszcze dokończone – wyjaśnia Andrzej Butrym, radny dzielnicy Węglin Północny.
Na przybyłych czekały liczne występy i pokazy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się m.in. aktywne seniorki – „Lubelskie Czaderki” w dynamicznym układzie tanecznym, dzieci z Prywatnego Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi oraz Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. Szczególny aplauz publiczności wzbudził występ Amatorskiego Teatru Towarzyskiego ze sztuką „Czarci sąd” (w roli diabla wystąpił sam przewodniczący zarządu dzielnicy – Dariusz Boruch). Najmłodsi mogli podziwiać wojskowe pojazdy lub spróbować swoich sił w jednym z konkursów, organizowanych przez Filię nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zainteresowaniem cieszył się pokaz strojów historycznych i prezentacje taneczne. – Jesteśmy mimo deszczu. Zawsze przychodzimy i w tym roku też. Bardzo nam się na festynie podoba – mówiła pani Anna, mieszkanka dzielnicy. Gwiazdą wieczoru były zespoły muzyczne: – The Węgliners z DDK „Węglin” i The Backbeat.
Piknik zorganizowały Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Węglin Północny”, rada dzielnicy Węglin Północny, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” oraz Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego. (EM.K.)