Deweloper przejmuje skwer

Agencja Mienia Wojskowego dopięła swego, sprzedając z zyskiem atrakcyjną działkę w centrum Lublina przy Al. Racławickich. Nieruchomość za prawie 7,5 miliona złotych kupiła deweloperska firma Wartico Invest, której prezesem jest Zbigniew Jakubas.


O tym, że AMW planuje sprzedać 0,5-hektarową działkę ze skwerem i miejscami parkingowymi na lubelskiej Wieniawie, wiadomo było już od kilku lat. Wojsko wskazało, że działka jest „zbędna siłom zbrojnym” RP.
Jednak dopiero w ogłoszonym jesienią przetargu Agencja dopięła swego. – Zwycięzca licytacji zaproponował 7,3 mln zł. Nowy właściciel planuje tam realizację inwestycji mieszkaniowej – informuje Małgorzata Weber, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału AMW. – Zyski ze sprzedaży nieruchomości Agencja przeznaczy na budowę nowych mieszkań dla żołnierzy.
Wojsko może być zadowolone z rozstrzygnięcia. Kwotę minimalną, 5,6 mln zł, podbijano dwanaście razy. Przetarg rozstrzygnięto 22 grudnia.
Dodajmy, że inwestor kupił działkę mającą już decyzję o warunkach zabudowy – budynku wielorodzinnego z usługami na parterze lub handlowo-usługowego. W obu przypadkach jest też zgoda na parking z garażem podziemnym. Blisko do centrum, do Alei Racławickich oraz kampusu UMCS – te warunki mają przełożyć się na popularność, ale i ceny przyszłych mieszkań.
Prezes Wartico jest jednym z najbogatszych ludzi w Polsce. Jego majątek, według serwisu Money.pl, sięga 1,7 miliarda złotych. W Lublinie w przeszłości był właścicielem „Kuriera Lubelskiego” i Zakładów Graficznych Multidruk. CH