Dla kogo dyrektorskie posady?

Machina ruszyła. Prezydent ogłosił konkursy na dyrektorów siedmiu placówek oświatowych. Kandydaci na zgłoszenie się mają czas do 30 czerwca br. Wszystko wskazuje natomiast na to, że nie będzie konkursu w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych, mimo iż Dorocie Michalskiej z 31 sierpnia br. kończy się kadencja. Miasto wystąpiło do kuratorium oświaty w Lublinie o jej przedłużenie.

Zarządzenie prezydenta Jakuba Banaszka o konkursach na dyrektorów pojawiło się w poniedziałek 14 czerwca. Odbędą się one w siedmiu placówkach. Pięcioletnie kadencje lub 10-miesięczne okresy powierzenia obowiązków dyrektora kończą się: Elżbiecie Głuszek z Przedszkola Miejskiego nr 10, Grażynie Ceterze ze Szkoły Podstawowej nr 1, Lidii Kowalczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2, Agnieszce Zaporze ze Szkoły Podstawowej nr 7, Edycie Chudobie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych i Katarzynie Karamać z Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Konkurs odbędzie się też w Zespole Szkół Technicznych, ponieważ Barbara Baluk złożyła rezygnację, mimo że do końca kadencji pozostał jej jeszcze jeden rok.

Pięcioletnią kadencję kończy też Dorota Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych, ale w jej przypadku władze miasta nie zdecydowały się na ogłoszenie konkursu. Prezydent Banaszek wystąpił do Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie o wyrażenie zgody na przedłużenie kadencji bez konieczności ogłaszania konkursu.

Kandydaci na dyrektorów na złożenie ofert do konkursów mają czas do 30 czerwca. Same konkursy najprawdopodobniej odbędą się w połowie lipca br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here