Dla kogo Złote Karpie?

W czerwcu br. podczas obchodów Dni Krasnegostawu poznamy tegorocznego laureata „Złotych Karpi”. Do wyróżnienia zgłoszono trzy osoby. Jak ustaliliśmy, rozważano również kandydaturę posłanki Teresy Hałas, ale ostatecznie wniosek w jej sprawie nie został zgłoszony.

„Złote Karpie” to niezwykle prestiżowe wyróżnienie, nadawane od 1998 roku osobom za szczególne dokonania na płaszczyźnie zawodowej, społecznej lub artystycznej, które w sposób znaczący wpływają na rozwój Krasnegostawu. Wnioskować o nadanie tego honorowego odznaczenia mogą organizacje pozarządowe z terenu miasta, a także liczące co najmniej 50 mieszkańców grupy oraz członkowie Kapituły i dotychczasowi laureaci.
Do tegorocznej nagrody wpłynęły trzy zgłoszenia.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie jedną z nominowanych osób jest była, wieloletnia dyrektor krasnostawskiego żłobka, Barbara Delikat, związana z placówką przez 40 lat. Od 1995 roku stała na jej czele. Kolejnym kandydatem do zdobycia „Złotych Karpi” jest Adam Dziegieć, osoba niezwykła, wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od pierwszego finału. Pan Adam gra z Orkiestrą od 30 lat! Każdego roku na ulicach miasta zbiera pieniądze do puszek. Trzecią kandydatką jest pochodząca z Krasnegostawu Magdalena Wójcik, wokalistka zespołu „Goya”. Zgłoszonych do nagrody osób mogło być więcej, bo jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie rozważano kandydaturę posłanki Teresy Hałas. Ostatecznie wniosek w jej sprawie nie wpłynął. Być może ze względu na nie najlepsze relacje na linii ratusz – biuro poselskie.

Tegorocznego zwycięzcę „Złotych Karpi” wyłoni specjalna kapituła, w składzie której znajdzie się m.in. trzech dotychczasowych, wybranych losowo laureatów. Jego nazwisko ma być ogłoszone podczas Dni Krasnegostawu, które są planowane w połowie czerwca br. (ps)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here