Dla nich ZUS nie ma tajemnic

Uczennice z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie wygrały wojewódzki etap olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wespół z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Chełmianki będą reprezentować Lubelszczyznę w finale ogólnopolskim.

Drużyna ZSBiG w składzie Oliwia Duda, Weronika Szeloch i Paulina Walczuk (opiekun Wojciech Kiejda) pokonała w finale wojewódzkim dwadzieścia trzyosobowych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego, które musiały zmierzyć się z testem o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy.
– Niektóre pytania sprawiały nam kłopoty, ale znałyśmy odpowiedź, bo solidnie się uczyłyśmy. Zaczęłyśmy już po etapie szkolnym w grudniu, a przez ostatni tydzień nasz nauczyciel organizował nam naukę w grupie. Bardzo nam pomógł – zgodnie przyznają uczennice ze zwycięskiego zespołu. Pod koniec kwietnia dziewczęta powalczą o miejsce na ogólnopolskim podium, indeksy na studia i nagrody rzeczowe.
(fot. zsb.chelm.pl)