Dla zdrowszego Lublina

Trwają konsultacje społeczne programu „Zdrowie dla Lublina na lata 2021-2025”, który ma zostać wdrożony przez miasto. Cel? Poprawa stanu zdrowia mieszkańców. Uwagi można zgłaszać do środy, 18 listopada.

– Dokument, który chcemy skonsultować z mieszkańcami wskazuje kierunki planowanych przez nas działań w obszarze zdrowia. Tworząc go opieraliśmy się na danych dotyczących sytuacji demograficznej i zdrowotnej w naszym mieście. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta ds. społecznych.

W konsultowanym dokumencie, jako główny cel działań w najbliższych latach, wskazano poprawę stanu zdrowia mieszkańców. Miasto chce stawiać na promocję zdrowia oraz profilaktykę. – W obszarze promocji zdrowia mieszkańców nasze działania obejmować będą: kształtowanie świadomości zdrowotnej, propagowanie zdrowego stylu życia, a w obszarze profilaktyki: profilaktykę chorób, nadwagi i otyłości oraz uzależnień – wylicza Izolda Boguta z biura prasowego ratusza. Miasto planuje również stworzyć platformę informacyjną, dzięki której mieszkańcy mogliby znaleźć informacje na temat dostępnych usług zdrowotnych.

Uwagi do programu można zgłaszać do środy, 18 listopada. Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w konsultacjach mogą wyrazić swoje opinie mailowo wysyłając je na adres konsultacje@lublin.eu. W ramach konsultacji zaplanowano także dyżur, który odbędzie się w poniedziałek, 9 listopada w godzinach 15.30-17.30. – Podczas trwania dyżuru można dzwonić pod numery: 81 466 34 04, 81 466 34 22 lub pisać na adresy mailowe: gjackowska@lublin.eu, dgancewska@lublin.eu – dodaje I. Boguta. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here