Dmowski ma plan

Na osiedlu Żwirki i Wigury nie ma żadnego miejskiego placu zabaw

Radny Marcin Dmowski pyta mieszkańców, czy chcieliby, aby w rejonie osiedli Adampol oraz Żwirki i Wigury powstał plac zabaw dla dzieci. Wystąpił już do ratusza, by ten wskazał możliwe lokalizacje, gdzie plac mógłby powstać.


„Słuchajcie, jest plan! Plac zabaw dla Adampola oraz Żwirki i Wigury. Niedługo rozpocznę zbiórkę podpisów. Może jest ktoś chętny dołączyć do inicjatywy? – napisał na swoim profilu na Facebooku radny Marcin Dmowski.
Jak mówi, odzew ze strony mieszkańców był bardzo duży. Radny wystąpił więc do urzędu miasta, aby ten wskazał miejsca, w których plac mógłby powstać.
– Kiedy je otrzymam, zrobię wśród mieszkańców ankietę, by wskazali najlepszą ich zdaniem lokalizację. W mojej ocenie taki plac jest bardzo potrzebny. Sam mam małe dzieci, moi znajomi również – mówi radny.
Dmowski chciałby, aby budowa placu zabaw była pomysłem zgłoszonym do najbliższej edycji budżetu obywatelskiego. Sam jako radny jednak nie będzie mógł go zgłosić, ale, jak zapewnia są już osoby, które się tego podejmą.
– Nie chciałem tego zgłaszać do budżetu miasta. Pojawiają się głosy, że Adampol i Żwirki i Wigury to osiedla, gdzie mieszkają głównie seniorzy i plac jest tam niepotrzebny; że powinno się przeznaczyć pieniądze na coś innego. Dlatego chciałem żeby mieszkańcy sami ocenili, czy taka inwestycja jest potrzebna. Wynik głosowania w budżecie obywatelskim będzie jasną informacją, czy mieszkańcy chcą placu, czy nie – mówi Dmowski. (w)