„Dmuchańce” przyniosą radość

Słoneczny Wrotków kupuje „dmuchańce” do skakania. Według specyfikacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mają to być: nadmuchana 6-metrowa zjeżdżalnia i dmuchany plac zabaw o szerokości 4 metrów.


Nowe atrakcja dla najmłodszych pojawią się na Słonecznym Wrotkowie już w lipcu. Tymczasem od 20 czerwca na Słonecznym Wrotkowie trwa nowy sezon. Ośrodek jest po remoncie, m.in. naprawę przeszły wszystkie basenowe niecki. W dwóch z nich będzie odtąd na stałe podgrzewana woda.

Baseny przez okres wakacyjny czynne są codziennie od 9.00 do 20.00. Cennik ośrodka będzie taki sam jak w poprzednim sezonie – dzieci do ukończenia 7. roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18. roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany. Równocześnie z otwarciem ośrodka Słoneczny Wrotków zostały uruchomione kąpieliska w Zalewie Zemborzyckim: od strony Mariny i od strony ośrodka Słoneczny Wrotków. Nad bezpieczeństwem kąpiących się mają czuwać ratownicy.

Ledwie rozpoczął się nowy sezon, a już ktoś zanieczyścił wodę na zjeżdżalniach. MOSiR zmuszony był na dwa dni (25 i 26 czerwca) zamknąć wszystkie zjeżdżalnie na Słonecznym Wrotkowie i przefiltrować wodę. W tym czasie na pozostałe wodne atrakcje nad Zalewem obowiązywały bilety z 50% ulgą.

(EM. K.)