Do południowych dzielnic zawita kultura

Dom kultury działał będzie w lokalu wynajętym od PSM „Kolejarz” przy ul. Herberta 14

Radni z klubu prezydenta dopytują o postęp prac nad utworzeniem domu kultury w dzielnicy Dziesiąta. – Prace projektowe są w końcowej fazie, a otwarcia placówki można spodziewać się już na początku przyszłego roku – odpowiada Ratusz.


O uruchomienie domu kultury w tej dzielnicy od dawna zabiegali miejscy radni i miejscowi społecznicy. – Południowe dzielnice Lublina – Dziesiąta, Wrotków, Zemborzyce, Abramowice – nie posiadają żadnej placówki kulturalnej – pisali do prezydenta w ubiegłym roku miejscy radni: Piotr Choduń, Elżbieta Dados, Leszek Daniewski i Stanisław Kieroński, prosząc o zmianę tego stanu rzeczy. Władze miasta przyznały im rację i w tegorocznym budżecie miasta znalazło się 900 tys. zł na utworzenie domu kultury w lokalu wynajętym od PSM „Kolejarz” przy ul. Herberta 14. Teraz radni, w interpelacji skierowanej do włodarzy miasta, dopytują o postępy prac adaptacyjnych w lokalu i kiedy można się spodziewać otwarcia placówki. Właśnie dostali odpowiedź.

– Prace projektowe są w końcowej fazie, a po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniu budowy, zostanie przeprowadzona procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy robót – poinformował Artur Szymczyk, wiceprezydent Lublina. – Pragnę jednocześnie wskazać, że Wydział Kultury podlegający Pani Prezydent Beacie Stepaniuk-Kuśmierzak we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury „Bronowice” rozpoczął prace nad stworzeniem atrakcyjnej oferty programowej, która będzie realizowana w nowej placówce.

Według wiceprezydenta mieszkańcy Dziesiątej będą mogli z niej korzystać w I kwartale 2022 roku. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here