Do rady z PiS-u

Mimo największego doświadczenia w pracy społecznej, radna Katarzyna Janicka z Koalicji Obywatelskiej nie została wybrana do rady działalności pożytku publicznego. Mające w chełmskiej radzie miasta większość dwa kluby, PiS i Porozumienie dla Chełma, z poparciem RiD, wybrały Dorotę Rybaczuk oraz Agnieszkę Ostrowską.

Gdyby nie polityka, zapewne radna Katarzyna Janicka, nauczycielka wychowania fizycznego w SP nr 1, zostałaby reprezentantką chełmskiej rady miasta w społecznej radzie działalności pożytku publicznego. Janicka tworzyła Sportowy Wolontariat Dziecięcy, od lat współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, fundacjami, realizowała kampanie społeczne, jest posiadaczką tytułu „Społecznik Roku 2017”.

Jednak rada miasta, głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia dla Chełma, Rozwoju i Demokracji oraz niezależnego radnego, Mariusza Kowalczuka wybrały do rady działalności pożytku publicznego Dorotę Rybaczuk i Agnieszkę Ostrowską.

Dorota Rybaczuk – jak sama stwierdziła – współpracowała z organizacjami pozarządowymi, a w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, gdzie pracuje, jest opiekunem samorządu studenckiego. Agnieszka Ostrowska natomiast przyznała, że lubi społeczną pracę, ma sporo wolnego czasu, ale takich możliwości do działania, jakie miałą radna Janicka, nie posiada, choćby dlatego, że nie uczy w szkole. W głosowaniu radną Rybaczuk poparło 15 radnych, Ostrowską – 10, a Janicką – 5. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here