Do sanepidu z przeszkodami

Sprawy własnościowe uniemożliwiają połączenie chodników

Jeden z czytelników zwrócił naszą uwagę na fatalny stan dojścia prowadzącego z ul. Bohaterów Monte Casino do budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, który mieści się przy ul. Pielęgniarek.


Idąc od strony ul. Bohaterów Monte Cassino większość odcinka piesi pokonują tutaj po wygodnym, zbudowanym kilka lat temu chodniku. Dalej czeka ich jednak marsz po wybojach, a potem po zdewastowanym odcinku wykonanym z kilkudziesięcioletnich płytek.

– To wstyd, żeby tak wyglądało dojście do budynku wojewódzkiego sanepidu, szczególnie teraz, przy szalejącej epidemii – mówi pan Kazimierz.

Nasz czytelnik zastanawia się także dlaczego podczas przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino wykonano tylko część istniejącego od lat dojścia, a resztę pozostawiono w obecnym stanie. – To nie powinno mieć miejsca, a miasto powinno uderzyć się w pierś i znaleźć teraz środki na remont tak krótkiego fragmentu chodnika – dodaje pan Kazimierz.

Okazuje się jednak, że sprawa ta nie jest tak prosta. – Starsza część chodnika znajduje się na terenie należącym do WSSE, w związku z tym nie jest możliwe jej wyremontowanie przez służby miejskie. Natomiast teren pomiędzy dwoma chodnikami należy do osoby prywatnej, a w związku z tym ZDiM nie może na nim budować – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Przedstawiciel miasta zapewnia, że gdyby całość chodnika leżała na gruntach miejskich, to zostałaby odnowiona już podczas przebudowy sąsiedniej ulicy. – Nowa część chodnika została wybudowana w ramach przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino na tych terenach, które znajdują się w zarządzie miejskim – precyzuje Grzegorz Jędrek. Marek Kościuk