Do swoich domów pojadą naokoło

Na mieszkańców przebudowywanej ulicy Kalinowszczyzna czekają kolejne utrudnienia

Pojawiły się nowe utrudnienia na przebudowywanej ulicy Kalinowszczyzna.


– Całkowicie wyłączony z ruchu został odcinek od ulicy Lwowskiej do starego cmentarza żydowskiego, czyli fragment biegnący wzdłuż terenu kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz odcinek pomiędzy oboma wlotami ulicy Dembowskiego – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

W jaki sposób do swoich domów mogą dotrzeć mieszkańcy bloków przy ul. Kalinowszczyzna 8, Kalinowszczyzna 10 i Kalinowszczyzna 12? – Dojazd w dalszym ciągu będzie możliwy od strony ulicy Kalinowszczyzna, ale przez ulicę Floriańską, która będzie funkcjonowała jako dwukierunkowa – dodaje Kieliszek. Ten rodzaj utrudnień ma potrwać miesiąc. Aktualnie prace koncentrują się na modernizacji sieci podziemnych.

Warto przypomnieć, że starania okolicznych mieszkańców o przebudowę ul. Kalinowszczyzna trwały kilkanaście lat. Skarżyli się oni głównie na nierówną nawierzchnię. Jesienią 2018 roku za pierwszym podejściem udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę arterii. Roboty wykonuje konsorcjum firm: Lider i Partner.

Oprócz wymiany nawierzchni prace mają polegać m.in. na: przebudowie skrzyżowań, przebudowie i budowie zjazdów na posesje, przebudowie i budowie chodników czy budowie zatok postojowych. Wszystkie prace powinny się zakończyć w czerwcu 2020 roku. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here