Do trzech razy sztuka…

Jest kolejna „obsuwa” w przetargu na rozbiórkę starego i budowę nowego biurowca urzędu miasta przy ulicy Leszczyńskiego. Termin otwarcia ofert po raz drugi został przesunięty – tym razem na połowę lutego. W planie wydatków miasto przeznaczyło na tę inwestycję ok. 80 mln zł.


Przetarg na budowę nowego biurowca dla urzędu miasta przy ulicy Leszczyńskiego został ogłoszony trzy miesiące temu – na początku listopada ubiegłego roku. Oferty zainteresowanych firm pierwotnie mieliśmy poznać 4 grudnia, ale jedna z firm wstępnie zainteresowanych realizacją inwestycji zaskarżyła warunki przetargu.

Termin przesunięty został na 5 lutego, ale urzędnicy i tym razem poinformowali, że termin znowu uległ zmianie i zainteresowane firmy mogą się zgłaszać do poniedziałku, 15 lutego. Takie przesunięcia w przypadku tak dużych inwestycji nie są niczym nadzwyczajnym. Podobna sytuacja miała miejsce choćby w przypadku przetargu na budowę dworca metropolitalnego dla autobusów w Lublinie, który został rozstrzygnięty w ubiegłym roku.

Budowa nowej siedziby przy Leszczyńskiego to jedna z priorytetowych inwestycji dla miasta. Nowy budynek ma mieć 7 kondygnacji i 29 metrów wysokości. Powstanie w miejscu starego biurowca, który zostanie zburzony (rozbiórką również zajmie się zwycięzca przetargu, podobnie jak przygotowaniem projektu). W gmachu przy Leszczyńskiego powstanie Biuro Obsługi Mieszkańców z dwunastoma stanowiskami.

Do nowej siedziby wprowadzą się też m.in.: Wydziały Architektury i Budownictwa, Funduszy Europejskich, Geodezji, Gospodarki Komunalnej, Gospodarowania Mieniem, Planowania, Ochrony Środowiska oraz Biura: Miejskiego Architekta Zieleni czy Miejskiego Konserwatora Zabytków. Do tej pory te jednostki mieściły się w starym biurowcu przy Leszczyńskiego, a także przy ul. Wieniawskiej czy w siedzibach przy ul. Zana, Peowiaków oraz Złotej. W sumie przeprowadzi się prawie 600 pracowników.

Budowa ma się zakończyć za niecałe trzy lata – we wrześniu 2023 roku, czyli niedługo przed wyborami samorządowymi. Łączna powierzchnia użytkowa nowego biurowca wyniesie około 13,7 tys. m2, z czego powierzchnia biurowa – ok. 7,6 tys. m2. BR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here