Do wyboru, do koloru…

Kto w Lublinie szuka własnego M, mógł w miniony weekend odwiedzić organizowane już po raz dziewiąty Dni Otwarte Lubelskich Deweloperów. Było w czym przebierać.
W mieście nad Bystrzycą nowe mieszkania powstają zarówno na obrzeżach, jak i w samym centrum. Ceny za metr kwadratowy też są zróżnicowane, już od 3900 zł do ponad 6500 zł.

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Lublinie systematycznie, choć nieznacznie, rosną. Obecnie średnio za metr kwadratowy trzeba zapłacić 5 210 zł, to jest około 1,7 procent więcej niż na początku roku. Podczas ostatnich Dni Otwarte Lubelskich Deweloperów za metr kwadratowy w większości oferowanych mieszkań trzeba było zapłacić nieco mniej niż średnia, ale tylko dlatego, że lokale proponowane były w odległych od centrum miejscach, choćby na osiedlu Marina niedaleko Zalewu Zemborzyckiego czy też przy ulicy Gęsiej.
Przedstawiamy najciekawsze propozycje prezentowane przez lubelskich deweloperów podczas dwudniowej imprezy. KB

KS Development Osiedle Na swoim, ul. Droga Męczenników Majdanka 58

KS Development podczas Dni Otwartych Lubelskich Deweloperów oferował mieszkania 2-,3- i 4-pokojowe o powierzchni od 41 do 75 metrów kwadratowych w nowoczesnym, pięciokondygnacyjnym budynku mieszkalnym, usytuowanym przy ulicy Droga Męczenników Majdanka 58.
W obiekcie znajduje się 45 lokali mieszkalnych wraz z miejscami postojowymi na parkingu podziemnym.
Do mieszkań na parterze przynależne są atrakcyjne ogródki i tarasy.
Cena 4850 złotych za metr kwadratowy.

INKOB ul. Nowy Świat 40 e-j

INKOB oferował mieszkania na osiedlu blisko centrum miasta, w spokojnej dzielnicy przy ul. Nowy Świat 40 e-j w Lublinie.
W pięciu 3-piętrowych blokach znajdą się lokale o powierzchni od 45 do 72 mkw., 2 i 3-pokojowe.
Mieszkania posiadają bardzo funkcjonalny układ, są ustawne i widne, mają duże balkony, a niektóre również przestronne tarasy.
Ogrzewanie i ciepła woda pochodzi z sieci miejskiej.
Na osiedlu znajduje się parking oraz podziemne garaże. Do każdego mieszkania przynależy piwnica. Teren jest ogrodzony, brama będzie sterowana pilotem do tego domofon.
Termin przekazania kluczy w budynku 1 z piątego etapu został zaplanowany na 30 września.
Metr kwadratowy mieszkania na osiedlu przy Nowym Świecie to koszt od 3900 złotych.

SBM Rzemieślnik– Bis Osiedle Gęsia, ul. Gęsia 11,13 i 15

SBM Rzemieślnik-Bis podczas Dni Otwartych Lubelskich Deweloperów zachęcała lublinian do zakupu mieszkań i zamieszkania na Osiedlu Gęsia, w skład którego wchodzą budynki nr 11, 13 i 15 oraz garaż wielostanowiskowy przy ul. Gęsiej w Lublinie.
Trzypiętrowe budynki, posiadają windy, komórki lokatorskie, oraz są podłączone do sieci LPEC z indywidualnym rozliczeniem lokalu.
W ofercie spółdzielni dotyczącej I etapu znalazło się 27 wolnych mieszkań dwupokojowych o powierzchni 55 mkw oraz mieszkania dwupoziomowe (III p. + antresola) o pow. od 85 do 100 mkw. przeznaczone do indywidualnej aranżacji, wyposażone w przewód spalinowy umożliwiający montaż kominka.
Za metr kwadratowy mieszkania na Osiedlu Gęsia w Lublinie w zależności od powierzchni oraz kondygnacji trzeba zapłacić od 4500 do 4900 zł.
W bieżącym roku spółdzielnia rozpoczęła budowę II etapu zadania Osiedle Gęsia, obejmującego budynek trzypiętrowy, czteroklatkowy, wyposażony w windy. W ofercie spółdzielni znajdują się mieszkania dwupokojowe oraz trzypokojowe. Termin zakończenia realizacji II etapu to 31 grudnia.
Dodatkowo w sprzedaży znajdują się garaże oraz miejsca postojowe w garażu wielostanowiskowym.

WIKANA Misjonarska 12 A, B, C i Osiedle Marina (ul. Ks. Ludwika Zalewskiego 7)

WIKANA oferowała w sprzedaży mieszkania na Osiedlu Marina przy ul. Ks. Ludwika Zalewskiego 7, niedaleko Zalewu Zemborzyckiego oraz w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Misjonarskiej 12 A, B, C. Z okazji Dni Otwartych firma przygotowała ofertę specjalną na miejsce parkingowe na Osiedlu Marina oraz niższą o 200 zł cenę za metr kwadratowy na osiem mieszkań, które pozostały w sprzedaży na Misjonarskiej 12.
Misjonarska 12 to zespół trzech stylowych, kameralnych budynków mieszkalnych, położonych w samym sercu Lublina. To propozycja dla osób, które cenią wysoką jakość architektury i doskonałą lokalizację. Budynki powstały w ustronnym zakątku lubelskiego Starego Miasta.
W ich najbliższym sąsiedztwie znajdują się: Seminarium Duchowne, archikatedra lubelska i pałac arcybiskupi.
Kompleks składa się z niewysokich, dwupiętrowych budynków mieszkalnych. Elewacja w jasnej kolorystyce nadaje im przytulny charakter, a dwuspadowy dach i klasyczna, ale zarazem stylowa bryła podkreśla ich związek z architekturą Starego Miasta.
W każdym budynku powstało siedem mieszkań o powierzchni od blisko 37 do prawie 64 mkw. Wśród nich znajdują się lokale dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe. Każde mieszkanie posiada balkon lub stylową loggię.
Za metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić od 6000 do 6500 zł (w sobotę i niedzielę obowiązywała promocja – 200 zł taniej).

Osiedle Marina to kompleks budynków mieszkalnych o zróżnicowanej zabudowie, które powstają w obrębie ulic: Żeglarskiej, Słomkowskiego oraz Nałkowskich w Lublinie. Atrakcyjne położenie w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego, nowoczesna architektura oraz szeroki wybór mieszkań sprawiają, że jest to miejsce idealne dla osób aktywnie spędzających czas, ceniących ciszę i spokój, a jednocześnie dbających o komfort użytkowania i estetykę wykonania.
W ramach inwestycji Osiedle Marina do tej pory zostały zrealizowane już trzy budynki mieszkalne, które znalazły uznanie wśród klientów.
Obecnie, w ramach etapu „A” budowy osiedla, realizowane są są kolejne dwa, trzypiętrowe budynki wielorodzinne: A4 – A5. W każdym z nich powstaje 51 mieszkań o powierzchni od 33 mkw. do 74 mkw., z balkonami oraz funkcjonalnymi piwnicami.
Na parterach powstają lokale usługowe, które pozwolą stworzyć harmonijnie zaprojektowany kompleks mieszkalny. Dla wygody mieszkańców w budynkach zostaną zamontowane windy. Znajdzie się tu również parking podziemny z miejscami postojowymi.
Za metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić od 4900 do 5150 zł.
Na Osiedlu Marina rozpoczął się także etap „B”, w którym do końca 2018 roku, w sześciu budynkach powstanie po 16 mieszkań o powierzchni od 30 do 62 metrów kwadratowych.