Do wyboru, do koloru…

IV edycja Giełdy Mieszkań cieszyła się sporym zainteresowaniem szukających własnego „M”

Poszukujący własnego M w Lublinie narzekać nie powinni. Inwestycje rosną w mieście jak grzyby po deszczu, o czym można było się przekonać, odwiedzając w sobotę i niedzielę w Centrum Gala przy ul. Fabrycznej, wiosenną edycję Giełdy Mieszkań.

W Lublinie, zresztą tak jak w większości dużych miast w Polsce, buduje się na potęgę, a deweloperzy nie mają najmniejszych problemów ze sprzedażą nowych mieszkań.
Zainteresowani zakupem wymarzonego M mają dzisiaj możliwość wyboru dogodnej dla siebie lokalizacji, metrażu, standardu wykończenia i ceny.
Jest w czym przebierać, o czym mogli przekonać się odwiedzający w sobotę i niedzielę w Gali czwartą już edycję mieszkaniowej giełdy.
Nowe inwestycje powstają zarówno z dala od zgiełku, na peryferiach Lublina, jak i w ścisłym centrum miasta.
Jedynym ograniczeniem jest cena. Dzisiaj średnio za metr kwadratowy mieszkania trzeba w Lublinie zapłacić około 5000 zł.
Oczywiście można znaleźć już lokal nawet za 4300-4400 za mkw., ale w sprzedaży znajdują się też i o wiele droższe od średniej, powyżej 6000 zł za mkw.
W giełdzie udział wzięło ponad 30 wystawców. Część z nich przygotowała specjalne oferty. Mieszkania można było kupić taniej od 50 do nawet 300 zł za metr kwadratowych.
W promocyjnych cenach były również miejsca postojowe np. na Osiedlu Marina za 7000 zł.
KB

Tradycyjnie już podczas giełdy dużym zainteresowaniem cieszył się boks TBV. Deweloper oferował mieszkania w różnych dzielnicach Lublina: na LSM przy ulicy Pana Balcera 6B, na Czechowie przy Koncertowej (Osiedle Prestige) i Paganiniego 23 (najnowsza inwestycja), Felinie (Osiedle Europejskie), a także na Sławinie przy ulicy Zbożowej 26.
Ta ostatnia inwestycja oddana zostanie do użytku już w przyszłym miesiącu. Podczas giełdy mieszkania w dwóch kameralnych budynkach przy Zbożowej 26 (zostało już niewiele wolnych) można było kupić w promocyjnych cenach. Cena lokali na parterze została obniżona o 200 zł, do 4900 zł za mkw, a na piętrach o 300 zł, do 5200 zł za mkw. Mieszkania są już ukończone i zainteresowani mogą je oglądać. Każde posiada balkon lub taras, a niektóre – położone na parterze – wzbogacono o prywatne ogródki z możliwością indywidualnego zagospodarowania.
Cena promocyjna obowiązywać będzie do końca kwietnia.
5200 zł – tyle też trzeba zapłacić za mkw. mieszkania na I piętrze w najnowszej inwestycji TBV, budynku powstającym przy ul. Paganiniego 23.
Najwięcej, bo 6300 zł za mkw. kosztują kawalerki (pow. 36 mkw), znajdujące się na ostatniej, 11. kondygnacji. W ofercie są także mieszkania z prywatnymi tarasami o powierzchni nawet ponad 70 mkw.!

SMB „Rzemieślnik BIS” sprzedawała gotowe 2-pokojowe mieszkania o powierzchni 52-55 mkw. przy ul. Gęsiej 11 za 4768,62 zł za mkw.
Można było kupić także większe, 3-pokojowe lokale w bloku, który zostanie oddany do użytku pod koniec roku. Cena w zależności od kondygnacji i metrażu wahała się od 4515 zł do 4990 zł za mkw.

Podczas giełdy mieszkania we wszystkich inwestycjach MAK Dom sp. z o. o. (m.in. Słoneczne Ogrody przy ul. Wrońskiej/Lotniczej w Lublinie oraz w Świdniku przy ul. Klonowej) można było kupić o 50 zł taniej za mkw.

Firma Chrzanowscy Development, działająca na lubelskim rynku deweloperskim od 15 lat, podczas giełdy zachęcała do zamieszkania na Osiedlu Leonówka przy ul. Relaksowej.
Komfortowa lokalizacja, nowoczesna architektura i funkcjonalne mieszkania to cechy tego prestiżowego osiedla. Wśród bogatej oferty mieszkań znajdują się kameralne lokale dla par, a także przestronne apartamenty dla większych rodzin (od 39 mkw. do 119 mkw). Budynki wyposażone są w cichobieżne windy, drzwi antywłamaniowe, garaże, balkony, tarasy ze sztuczną trawą oraz ogródki.
Oprócz mieszkań gotowych do odbioru w budynku nr 3 firma oferowała lokale w budynku nr 6, który ma być oddany w IV kwartale 2017 r., a także pod nr 7 (realizacja w II kwartale 2018 r.). Ceny od 4500 do 5100 za mkw.

Gala Dom SA podczas giełdy oferowała mieszkania na osiedlu Foksal przy ul. Firlejowskiej 2, apartamenty w Lipowym Parku oraz bliźniaki przy ul. Strzeszkowskiego.
Na Foksalu do kupienia były gotowe mieszkania 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 41 do 64 mkw. z komórkami lokatorskimi oraz miejscami postojowymi zarówno na terenie ogrodzonego osiedla, jak i w podziemnym garażu wielostanowiskowym.
Cena od 4650 do 4950 zl za mkw.
Gala Dom sprzedawała mieszkania 3-pokojowe o powierzchni od 67,51 do 72,29 mkw. oraz 4-pokojowe o powierzchni 83,28 mkw. zlokalizowane Na osiedlu Lipowy Park (termin Zakończenia tej inwestycji zaplanowano na 31 marca). Za apartament o pow. 67,51 mkw. trzeba było zapłacić 419 tys. złotych.
Z kolei bliźniak przy Strzeszkowskiego o pow. 150 mkw. to wydatek 690 tys. zł.

Grupa Kapitałowa Wikana, jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce, podczas giełdy oferowała m.in. mieszkania na Osiedlu Marina, zlokalizowanego w obrębie ulic Żeglarskiej, Słomkowskiego i Nałkowskich. Za metr kwadratowy trzeba było zapłacić od 4800 do 5050 zł. Z okazji giełdy miejsca postojowe deweloper sprzedawał w promocyjnej cenie – 7000 zł. Deweloper oferował także gotowe mieszkania przy ul. Misjonarskiej 12 w zespole trzech stylowych kameralnych budynków oraz na osiedlu Sky House przy ul. Jana Pawła II.

Pomocą w znalezieniu wymarzonego mieszkania oraz sposobu jego sfinansowania służyli podczas giełdy doradcy finansowi Home Broker i Open finance.

Swoją ofertę podczas giełdy zaprezentowały także banki, między innymi Bank Pekao SA i mBank, firmy ubezpieczeniowe (Allianz) i działające na rynkach nieruchomości: Big City Broker, Franczewska Nieruchomości oraz Murator Finanse.