Dobroć liczona na tony

30 ton darów zebrano podczas wielkiej ulicznej zbiórki, która rozpoczęła tegoroczną akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Do końca listopada w bazie akcji znalazło się 431 sztabów, a 45 czeka na rejestrację w kolejce. Można je zgłaszać do końca zbiórek, czyli do 31 grudnia.


– Każdy punkt zbiórki oznakowany jest plakatami akcji, dary przyjmują wolontariusze z aktualnymi identyfikatorami. Zgodnie z zasadą naszego pospolitego ruszenia – „Dar serca za dar serca”, każdy darczyńca otrzymuje znaczek słoneczko-logo akcji – przypomina Ewa Dados, pomysłodawczyni zbiórki.
Wolontariusze przyjmują wyłącznie dary rzeczowe: słodycze, środki czystości, długoterminową żywność czy dobrej jakości ubrania. W tym roku dary zbierane są również i w innych miastach Polski, m.in. Koszalinie czy Warszawie. Paczki trafią m.in. do placówek szkolno-wychowawczych, domów pomocy społecznej, podopiecznych świetlic, stołówek i schronisk. W niedzielę, 3 grudnia, tradycyjnie wolontariusze sztabu nr 1 przy Polskim Radiu Lublin wyjechali do mieszkańców Niedrzwicy Kościelnej i okolic. Zebrane tam dary: ziemiopłody i żywność, zostały przekazane podopiecznym Bractwa Miłosierdzia Św. Br. Alberta w Lublinie i najmłodszym mieszkańcom Lublina, wychowankom świetlicy św. Józefa z Cluny. – Od poniedziałku, 4 grudnia w Lublinie rozpoczyna się wydawanie darów rzeczowych – przypomina Ewa Dados.
Potrzebujący mogą zgłaszać się do magazynu w Domu Kultury Kolejarza przy Kunickiego 35 i budynku Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy ulicy Unii Lubelskiej 15. Tam mogą otrzymać dary nie będące żywnością, czyli odzież, zabawki czy środki czystości. Dary można dostarczać do polskiego Radia Lublin lub bezpośrednio do magazynu głównego w Domu Kultury Kolejarza w dni powszednie od godziny 9.00 do 17.00. Już 5 grudnia 2017 r. o godz. 18 w hali MOSiR po raz dwudziesty czwarty odbędzie się „Mecz Słodkich Serc”. W rozgrywce wezmą udział: drużyna koszykarska Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin oraz drużyna gospodarzy, TBV Start Lublin Tauron Basket Liga. W przerwie meczu wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Jedynym biletem wstępu są słodycze, które trafią do domów dziecka oraz ośrodków opiekuńczych w Lublinie i okolicy. (EM.K.)