Dobry prognostyk przed Pucharem Polski

Medaliści LKSW Dan Jakub Trześniak - złoto pointfighting, srebro light-contact, brąz walki taekwon-do ITF * Michał Markowski - złoto pointfighting, złoto walki taekwon-do ITF, srebro light-contact * Kacper Kuraś - brąz walki taekwon-do ITF, srebro pointfighting (także pamiątkowe złoto w light-contact jako jedyny zgłoszony zawodnik w kategorii) * Jan Hawrysz - złoto pointfighting, złoto light-contact, brąz walki taekwon-do ITF * Antoni Hawrysz - srebro pointfighting, srebro soft contact * Nikola Okapa - złoto układy, złoto kopnięcia szybkościowe, srebro soft contact * Maja Okapa - srebro układy, srebro soft * Cezary Matys - złoto pointfighting * Adam Gumienniak - brąz układy taekwon-do ITF * Maja Besztak - złoto pointfighting, złoto light-contact * Paweł Bielecki - złoto kick-light, złoto light-contact * Igor Głowienka - złoto light-contact, srebro pointfighting * Oliwier Harasim - złoto pointfighting, srebro light-contact

Udanie w czeskiej Ostrawie, w kolejnej edycji towarzyskiego turnieju Moravia Open startowali reprezentanci LKSW Dan Świdnik. Rywalizując z zawodnikami z Czech, Polski, Słowacji, Słowenii, Estonii, Węgier i Ukrainy danowcy okazali się najlepsi w klasyfikacji generalnej turnieju kickboxingu i zdobyli także gros medali w taekwon-do. To dobry prognostyk przed zbliżającym się Pucharem Polski „Pointfighting Grand Prix”, którego świdniczanie będą gospodarzami już w najbliższą niedzielę, 13 listopada.


Po raz pierwszy w turnieju Moravia Open rywalizacja toczyła się równolegle w dwóch dyscyplinach – taekwon-do ITF i kickboxingu. Danowcy zaprezentowali się bardzo dobrze, wygrywając klasyfikację generalną turnieju kickboxingu i zdobywając także wiele medali w taekwon-do. Na najwyższym stopniu podium w dwóch formułach kickboxingu (pointfighting i light-contact) stanął Jan Hawrysz, który przy dość dyskusyjnym sędziowaniu był także trzeci w walkach taekwon-do.

Również dwa złota w kickboxingu zdobyli: Maja Besztak, która triumfowała w pointfightingu i light-contact, oraz Paweł Bielecki, który nie tylko zwyciężył w kick-light i light-contact, ale na dodatek wszystkie walki zakończył przed czasem. Złota w pointfighting wywalczyli także Cezary Matys, Oliwier Harasim, Jakub Trześniak i Michał Markowski – ten ostatni był także najlepszy w walkach taekwon-do. Złọto w light-contact zapisał na koncie Igor Głowienka. Wśród młodszych reprezentantów klubu największy sukces odniosła Nikola Okapa, która w turnieju taekwon-do triumfowała w walkach i kopnięciach szybkościowych, zaś w walkach soft-contact była druga.

– W Ostrawie czujemy się jak w domu, więc cieszymy się, że znowu mogliśmy odwiedzić naszych czeskich przyjaciół – mówi trener Piotr Bernat. – Moravia Open była dla nas kolejnym cennym sparingiem przed zbliżającym się Pucharem Polski „Pointfighting Grand Prix”, którego gospodarzami będziemy 13 listopada. Do piątej edycji naszej imprezy zgłosiły się ekipy 21 klubów, których reprezentanci wystąpią w ponad 250 startach indywidualnych. Będziemy gościć większość najsilniejszych klubów pointfighting z Polski, wielu mistrzów kraju, zawodników kadry narodowej. Świdnicka impreza ma spore znaczenie prestiżowe dla młodych kickbokserów, szykują się więc ciekawe walki.

LKSW Dan w zakresie szkolenia i startów w taekwon-do wspiera Gmina Miejska Świdnik, a zajęcia odbywają się pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona. MAG