Dobry prognostyk

Kinga Achruk w MKS występuje od lipca 2017 roku. Urodzona w Kraśniku zawodniczka przeniosła się wtedy do Lublina z Buducnosti Podgorica, z którą wygrała m.in. Ligę Mistrzyń. W trwającym sezonie z powodu przerwy macierzyńskiej nie mogła jeszcze wystąpić w żadnym meczu. Jej powrót na boisko jest jednak coraz bliżej.

Od wysokiego, bo aż 11-bramkowego zwycięstwa nad Eurobudem JKS Jarosław rozpoczęły trzecią rundę rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki MKS Perła Lublin. Czwartkowa, zdecydowana wygrana z pewnością pozwala z nadzieją myśleć o korzystnym rezultacie w dzisiejszym spotkaniu Ligi Europejskiej z tureckim Kastamonu Belediyesi GSK.

Mistrzynie w meczu w Jarosławiu zagrały tak, jak zaplanowały. Przede wszystkim skutecznie w ofensywie, ale i dobrze w obronie, co pozwalało im wyprowadzać kontrataki.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyły w czwartej minucie wprawdzie gospodynie, ale na gola Julii Pietras niemal błyskawicznie odpowiedziała Durdina Malović, a chwilę później na prowadzenie zespół z  Lublina wyprowadziła Jaqueline Anastacio. Po kwadransie przewaga MKS urosła do trzech trafień (9:6). Biało-zielone pewnie kontrolowały boiskowe wydarzenia i utrzymywały przewagę.

Po przerwie lublinianki nadal dominowały. Szczególnie skutecznością imponowała Marta Gęga, która po 40. minutach na swoim koncie miała już dziewięć trafień.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem „Perełek”, a bramkę na swoim koncie zapisała nawet bramkarka lubelskiego zespołu, Weronika Gawlik. MAG

Pozostałe mecze 15. kolejki PGNiG Superligi:

Start Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin 25:19 (13:7) * niedzielne spotkanie: KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów zakończyło się po zamknięciu tego wydania * MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – Zagłębie Lubin odbędzie się 16 lutego.

W tabeli prowadzi Zagłębie (37 pkt.), przed KPR Gminy Kobierzyce (34) i MKS Perła (30).

Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 22:33 (12:15)

Eurobud JKS: Szczurek – Zimny 7, Nestsiaruk 6, Kozimur 4, Pietras 3, Doniec 1, Matuszczyk 1, Parandji, Strózik, Mikosz.
MKS Perła: Gawlik 1, Razum – Gęga 9, Rosiak 5, Gadzina 4, Szarawaga 4, Nosek 3, Królikowska 3, Anastacio 2, Malović 1, Balsam 1, Więckowska, Tatar, Nocuń, Olek.
Kary: JKS – 8 minut, MKS Perła – 8. Sędziowali: Wojciech Bloch, Michał Solecki.