Dobrze, że szybko zapomniały o I kwarcie

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin od zwycięstwa 79:59 nad ekipą PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski rozpoczęły fazę grupową EuroCup!

Początek meczu nie zapowiadał wysokiej wygranej lubelskich akademiczek. Po pierwszej kwarcie, w której gospodynie raziły skutecznością i popełniały błąd za błędem rywalki wygrywały już 28:14! Na szczęście krótka przerwa zupełnie odmieniła Pszczółki. Na drugą  kwartę lublinianki wyszły pewnie siebie i zaczęły wyraźnie dominować. Po zaledwie siedmiu minutach nie tylko odrobiły straty, ale po trafieniu Martiny Fassiny objęły po raz pierwszy prowadzenie (32:31).

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka utrzymały kilkupunktowe prowadzenie, a w ostatniej, czwartej dały gorzowiankom porządną lekcję, ostatecznie wygrywając pewnie, różnicą 20 punktów.

– Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Pierwsza kwarta, tradycyjnie, słabo przez nas zagrana. W dalszym ciągu diagnozujemy problem, aby ustalić dlaczego tak się dzieje. Próbujemy cały czas coś zmienić, aby ta sytuacja się nie powtarzała. Na pewno w tym spotkaniu widać było, że mamy zgranie wynikające z tych trzech meczów, które za nami: one na pewno nam pomogły. Poprawiliśmy defensywę po pierwszej kwarcie, to nam pomogło. Jesteśmy zadowoleni także z przewagi punktowej, bo małe punkty mogą mieć znaczenie – mówił po spotkaniu trener Krzysztof Szewczyk. MAG

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów WLKP 79:59 (14:28, 22:8, 18:14, 25:9)

Pszczółka: Fassina 22 (1×3), Mack 15 (10 zb.), Smalls 14 (2×3, 8 zb.), Stanacev 11 (1×3, 8 asyst), Jakubcova 9 (1×3) – Kurach 4, Sklepowicz 2, Kośla 2, Niedźwiedzka.

Gorzów: Hurt 24 (2×3), Hristova 15 (1×3), Tikhonenko 10, Owczarzak 3 (1×3), Johnson 3 – Matkowska 2, Jones 2, Dźwigalska, P. Duchnowska.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here