Dobrze, że ten sezon już się zakończył

W sezonie 2020/21 MKS Perła nie znalazła sposobu na Zagłębie Lubin. Do czterech porażek w rozgrywkach PGNiG Superligi, dopisała także przegraną z „Miedziowymi” w piątkowym finale Pucharu Polski

Szczypiornistki MKS Perła Lublin zakończyły sezon 2020/21 nie tylko nie broniąc złotego medalu w PGNiG Superlidze, ale także bez Pucharu Polski. W finale pucharowych rozgrywek lublinianki przegrały w piątek w Gnieźnie z MKS Zagłębiem Lubin różnicą aż 9 bramek – 15:24.

– Wiemy, że to będzie ostatnie 60 minut w sezonie. Nie mamy nic do stracenia, mimo że wyniki nie przemawiają na naszą korzyść. Uważam jednak, że jesteśmy w stanie podjąć walkę z bardzo silnym aktualnie Zagłębiem – podkreślała przed piątkowym finałem Weronika Gawlik, bramkarka i kapitan MKS Perła.

Początek meczu zdawał się potwierdzać jej słowa. W grze lubelskiej drużyny widać było ogromną motywację, co szybko przełożyło się rezultat. W 2. minucie Perełki prowadziły 2:0. Zagłębie jednak błyskawicznie wyrównało, wykorzystując dwa błędy podopiecznych Moniki Marzec w ataku. Kolejne minuty przyniosły niezwykle zaciętą grę, ale i dwubramkową przewagę Zagłębia. Po kwadransie „Miedziowe” wygrywały już 8:4, a na przerwę udały się z pięciobramkową zaliczką (11:6).

W drugiej połowie zespół MKS Perła próbował gonić rezultat, ale Zagłębie na wiele naszej drużynie nie pozwoliło. Ostatecznie zespół z Lubina wygrał 24:15 i wywalczył Puchar Polski. MAG

MKS Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 4:15 (11:6)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Górna 7, Świerżewska 5, Kochaniak 3, Matieli 2, Grzyb 2, Galińska 2, Zawistowska 1, Drabik 1, Hartman 1, Milojević. Kary: 8 min. Trener: Bożena Karkut.

MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Balsam 8, Nosek 4, Rosiak 2, Gadzina 1, Anastacio, Nocuń, Szarawaga, Więckowska, Gęga, Królikowska, Achruk, Tatar. Kary: 8 min. Trener: Monika Marzec.

Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń.