Dobudówka w podstawówce

W Szkole Podstawowej w Kamieniu jest za ciasno, więc planowane są dodatkowe pomieszczenia. Koszt remontu to 900 000 zł.

Urzędnicy od jakiegoś czasu zapowiadają remont w Szkole Podstawowej w Kamieniu. W podstawówce, gdzie mieszczą się także oddziały przedszkolne, robi się coraz ciaśniej. W ubiegłym tygodniu Roman Kandziora, wójt gminy Kamień, odebrał z chełmskiego starostwa pozwolenie na rozbudowę szkoły. Prace oszacowano na 900 000 zł. W planach jest zdemontowanie dachu i nadbudowa dodatkowych pomieszczeń, a konkretnie dwóch sal i toalet. W całej szkole wymienione mają być grzejniki, a w sali gimnastycznej zainstalowany nowy system grzewczy. W lutym przyszłego roku ogłoszony ma być przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca na tę inwestycję. Będzie to przedsięwzięcie dwuletnie.
– W 2018 roku planowany jest pierwszy etap prac, który będzie realizowany podczas przerwy wakacyjnej – mówi wójt Kandziora. – Zakończenie inwestycji zaplanowane jest w 2019 roku.
Na remont podstawówki w Kamieniu samorząd przeznaczy pieniądze z gminnego budżetu. Urzędnicy chcą się posiłkować pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. (mo)