Dodatkowe lampy poprawią bezpieczeństwo

Oświetlenie w rejonie ulic Rudnickiej i Modrzewiowej na Ponikwodzie zostanie poprawione. Wiceprezydent Artur Szymczyk zapewnił o tym radnego Stanisława Brzozowskiego (PiS) w odpowiedzi na jego interpelację.


Radny apelował: – „Proszę o przeanalizowanie montażu dodatkowej oprawy oświetleniowej na istniejącym słupie przy ulicy Rudnickiej, która byłaby nakierowana na ulicę Ustronie. Jest to najważniejszy punkt ze zgłoszonej przeze mnie uprzednio listy i w ocenie społeczności lokalnej jego zrealizowanie jest koniecznością” – pisał S. Brzozowski w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka.

Radny Stanisław Brzozowski zwracał uwagę, że „obecnie wylot ulicy Ustronie, dość licznie uczęszczany przez kierowców, jest wyraźnie zaciemniony, co obniża bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu”. – Wcześniej nie było możliwości odpowiedniego montażu drugiego wysięgnika z oprawą, ale pojawiła się ona w tym roku, po odłamaniu się z rosnącego obok drzewa sporego konaru – dodał.

S. Brzozowski zauważył, że problem występuje również na ulicy Przejazd. – Zwracam się z ogromną prośbą o montaż dodatkowego wysięgnika na istniejącym słupie energetyczno-oświetleniowym przy ulicy Modrzewiowej z oprawą nakierowaną na pozbawiony obecnie jakiegokolwiek oświetlenia odcinek ul. Przejazd – czytamy w piśmie adresowanym do prezydenta.

– Montaż dodatkowych opraw oświetleniowych na słupie przy ul. Rudnickiej i słupie przy ul. Modrzewiowej zostanie zlecony – poinformował Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, odpowiadając na interpelację Stanisława Brzozowskiego. Grzegorz Rekiel