Dodatkowe remonty dróg w mieście

Dodatkowe prace remontowe obejmą ulicę: Dożynkową, Nadstawną, Targową, Skrzynicką i Grenadierów

Od niedawna w Lublinie trwają dodatkowe remonty dróg. Prace są możliwe dzięki wyasygnowaniu z miejskiego budżetu dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Zmianę budżetu m. in. w tym zakresie rada miasta uchwaliła na wrześniowej sesji na wniosek prezydenta.


Zaplanowano wówczas prace remontowe na następujących ulicach: Dożynkowej, Nadstawnej, Targowej, Skrzynickiej i Grenadierów. Największym z zadań jest tutaj remont ul. Dożynkowej, który odbywa się na odcinku od al. Spółdzielczości Pracy do ul. Laurowej. Prace trwają tam od pewnego czasu, a ich wykonawcą jest wyłonione w postępowaniu przetargowym Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A.

A co z resztą zapowiadanych prac? Do chwili obecnej Zarząd Dróg i Mostów ogłosił jedynie przetarg na modernizację ul. Nadstawnej, ale z powodu braku chętnych do wykonania robót postępowanie to zostało unieważnione jeszcze we wrześniu. Jak się jednak okazuje, prace w tej lokalizacji nie są zagrożone, co więcej, ruszą już wkrótce. – Remont ul. Nadstawnej rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Nie było planowane ogłoszenie drugiego przetargu, wykonawca został w tym przypadku wyłoniony z wolnej ręki – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego Urzędu Miasta.

Z kolei na ul. Targowej w związku z ograniczoną ilością dostępnych środków finansowych prace remontowe ograniczą się do remontu chodnika. Zakończył się za to lifting ul. Skrzynickiej i ul. Grenadierów. – Środki na te remonty są dość ograniczone, w związku z tym na ul. Targowej będzie jedynie wymieniony chodnik po jednej stronie ulicy. Prace w tym zakresie rozpoczną się także w przyszłym tygodniu. Ulice Skrzynicka i Grenadierów zostały już wyremontowane. Ponieważ koszt remontów nie przekroczył ustawowych limitów 30 tysięcy euro, ich wykonawcy zostali wyłonieni na podstawie zapytań ofertowych – doprecyzował Grzegorz Jędrek.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here