Dodatkowy parking przy cmentarzu

O możliwość wybudowania parkingu przy cmentarzu parafialnym w Sawinie pytała podczas ostatniej sesji radna Maria Kubiak-Skórzewska. Jest na to szansa.

Nie tylko mieszkańcy Sawina, ale mieszkający poza gminą, którzy odwiedzają groby bliskich, od dawna skarżyli się na brak parkingu przy cmentarzu. Kierowcy ustawiają samochody wzdłuż muru cmentarnego przy drodze powiatowej. Ale to nieutwardzone pobocze, które po deszczach zamienia się w błoto. Sytuacje zmotoryzowanych poprawiła się trochę wraz z otwarciem naprzeciwko cmentarza sklepu Stokrotki, przy której jest też spory parking.

Ale w świąteczne dni i on nie pomieści wszystkich aut. O wybudowanie miejsc parkingowych pytała podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Sawinie radna Maria Kubiak-Skórzewska. – Przy cmentarzu od ul. Spokojnej jest dużo miejsca przy drodze powiatowej, teraz jest tam błoto, czy nie można byłoby zrobić tam parkingu – pytała. Radnej odpowiedziała Agnieszka Dąbrowska, radna powiatu chełmskiego.

– Rozmawiałam ze starostą w tej sprawie, jest szansa na to, że jeszcze w tym roku parking się tam pojawi. Czy będzie asfaltowy czy z kostki to jeszcze kwestia rozmów. Ale jest zielone światło do tego i do budowy chodnika przy parkanie i przejścia dla pieszych do cmentarza przy ul. Spokojnej – mówiła. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here