Doktor Parol przechodzi na emeryturę

Czesław Parol, pełniący obowiązki kierownika SPZOZ w Woli Uhruskiej, przechodzi na emeryturę. Nie wiadomo, kto go zastąpi. O potencjalnych kandydatach na razie się w ogóle nie mówi. Być może doświadczony doktor nadal będzie lekarzem rodzinnym.

Czesław Parol od kilkunastu lat jest lekarzem rodzinnym w Woli Uhruskiej i zarazem pełniącym obowiązki kierownika tamtejszego SPZOZ-u. Kilka tygodni temu doświadczony doktor poinformował wójta gminy Wola Uhruska o tym, że z dniem 30 lipca nabywa prawa emerytalne. Lakoniczna wiadomość zaskoczyła Jana Łukasika. – Jeszcze nie rozmawiałem z panem Parolem o tej sprawie, więc nie chcę jej za wcześnie komentować. Mamy jeszcze trochę czasu, by zorientować się, o co chodzi i podjąć ewentualne decyzje – tłumaczy wójt.

Konkurs na kierownika SPZOZ-u w Woli Uhruskiej będzie jednak konieczny, bo w rozmowie z nami Czesław Parol przyznał, że o ile do końca lipca nie zmienią się przepisy (a nic na to nie wskazuje) nabywa on prawa emerytalne i w związku z tym nie będzie mógł kierować Ośrodkiem Zdrowia w Woli Uhruskiej. (bm)