Dolary z drukarki

Do zatrzymania 36-letniego obywatela Ukrainy doszło we wtorek rano (28 maja) na przejściu drogowym w Dorohusku. Mężczyzna stawił się do odprawy granicznej, w trakcie której, zgodnie z obowiązkiem, miał przedstawić pogranicznikom pieniądze na pokrycie kosztów jego utrzymania na terytorium RP.


– Podczas kontroli okazało się, że banknoty nie posiadają żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych i są zwykłą imitacją pieniędzy – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

36-latek usłyszał już zarzuty. Odpowie za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy z fałszywymi dolarami, a ujawnianie podrabianych dokumentów wszelkiej maści jest tam na porządku dziennym. W ubiegłym roku pogranicznicy ujawnili ponad 250 fałszerstw. Najczęściej są to oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt czy prawa jazdy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here