Dom dla seniorów z Żółkiewki

W piątek, 31 stycznia, wójt gminy Żółkiewka Jacek Lis uroczyście otworzył ośrodek wsparcia Dzienny Dom Senior+ w Żółkiewce.

W imprezie inauguracyjnej wzięli udział m.in. posłanka Teresa Hałas, senator Józef Zając, Albin Mazurek – dyrektor wydziału polityki społecznej urzędu wojewódzkiego w Lublinie, Małgorzata Frant-Błażucka – kierownik oddziału ds. pomocy instytucjonalnej w urzędzie wojewódzkim, Joanna Kakareko – koordynator projektu Senior + z urzędu wojewódzkiego, Jan Mróz – członek zarządu powiatu krasnostawskiego, radni z terenu gminy Żółkiewka, grupa seniorów z Dziennego Domu Seniora w Strzyżewicach oraz przyszli pensjonariusze Dziennego Domu Senior+ w Żółkiewce.

– Na potrzeby nowo otwartej placówki zagospodarowano parter budynku po wygaszonym gimnazjum – mówi Jacek Lis, wójt Żółkiewki. – Znajdziemy tam aneks kuchenny z lodówką i zmywarką, a także toalety, szatnie, dwa pokoje do wypoczynku oraz pomieszczenie treningowe z atlasem i wyposażeniem do ćwiczeń fizycznych, salę informatyczną i pokój pielęgniarski – dodaje.

Dom Seniora oferuje komfortowy pobyt w wysokim standardzie. Dotację na inwestycję w kwocie ponad 148 tys. zł gmina pozyskała z lubelskiego urzędu wojewódzkiego w ramach programu „Senior +” na lata 2015-2020. Całkowita wartość inwestycji to ponad 185 tys. zł. – Nowa placówka ma służyć aktywizacji mieszkańców naszej gminy w wieku powyżej 60 roku życia, nieaktywnych zawodowo – podkreśla wójt. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Koordynacją projektu i rekrutacją seniorów zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żółkiewce.

Podczas otwarcia inwestycji wystąpił kabaret „Pod siwym włosem” z Żółkiewki oraz seniorzy z Dziennego Domu Seniora w Strzyżewicach. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chłaniowie oraz pracowników urzędu gminy w Żółkiewce. Mieszkańców po 60. roku życia z terenu gminy Żółkiewka, GOPS w Żółkiewce zaprasza do korzystania z Dziennego Domu Senior +. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here