Dom zapalił się od gniazdka

Chwile grozy na osiedlu Rońsko w Krasnymstawie. W środę w jednym z domów jednorodzinnych doszło do pożaru. Straty wynoszą ok. 100 tys. zł. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W środę, 13 lutego, o 12.45 dyżurny krasnostawskiej komendy straży pożarnej odebrał informację o pożarze jednego z domów jednorodzinnych na osiedlu Rońsko. – Na miejsce skierowano dwa zastępy krasnostawskiej straży pożarnej, a także OSP Zastawie. W sumie 8 strażaków – mówi Kamil Bereza, rzecznik prasowy KP PSP w Krasnymstawie.

Na miejscu strażacy zastali kobietę, właścicielkę domu, której w porę udało się wyjść na ulicę. Od niej mundurowi dowiedzieli się, że na szczęście w środku nikogo nie ma. – Z budynku wydobywał się dym, musieliśmy użyć specjalnych masek – informuje Bereza. Strażacy dotarli do źródła ognia, którym okazało się drewno składowane obok kominka.

Pożar ugaszono, a dom przewietrzono. Niestety zniszczenia domu są spore. – Straty finansowe oszacowano wstępnie na ok. 100 tys. zł. Ściany pokoi są okopcone, kominek zniszczony – wylicza rzecznik.

Najprawdopodobniej przyczyną wybuchu ognia było zwarcie instalacji elektrycznej w gniazdku sąsiadującym z drewnem na opał. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here