Domo-System nagrodzony

Bożena Lisowska podczas gali Osobowości i Sukcesy 2016, tuż po odebraniu wyróżnienia od Mariusza Pujszo, z córką Agatą

Lubelski Domo-System, największy producent osłon okiennych we wschodniej Polsce, został wyróżniony w kategorii „Biznes” podczas Gali Osobowości i Sukcesy Roku, która odbyła się w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Wyróżnienie dla rodzinnej firmy Bożeny i Zbigniewa Lisowskich zbiegło się z jej 25-leciem powstania.

Bożena Lisowska przed salonem Domo-System w Centrum Budownictwa Gala przy ul. Fabrycznej 2 w Lublinie

Gala Osobowości i Sukcesy Roku, której pomysłodawcą jest Mariusz Pujszo, znany reżyser, aktor i scenarzysta filmowy, odbyła się już po raz szósty.
– Zgodnie z założeniem gali statuetki trafiają do osób, które bez względu na trudności wierzą w sukces i go osiągają, odznaczając się kreatywnością, optymizmem, a także oryginalnością. Pragniemy doceniać wybitne osoby i firmy, dając przy tym innym dodatkowy impuls do działania – powiedział o idei imprezy podczas gali Mariusz Pujszo.
Lubelski Domo-System znalazł się w gronie firm, które odniosły w 2016 roku największe osiągnięcia biznesowe w poszczególnych branżach, obok m.in. FM World, Łazienek Królewskich, Piwa Książęcego, Grupy Deluxe, Eveline czy Kandara Spa.
– Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia – mówi Bożena Lisowska, która wraz z mężem Zbigniewem zakładała przed 25 laty wówczas niewielką, rodzinną firmę.
– Jak podkreślał podczas gali Mariusz Pujszo, sukces osiąga nie ten, który wstaje wcześnie rano, ale ten, który wstaje uśmiechnięty. Chodzi o to, by być pozytywnie nastawionym do świata, kreatywnym, stale rozwijać się, podążać za najnowszymi światowymi trendami i taki jest Domo-System – dodaje Lisowska.
Firma Domo-System powstała w 1992 roku. – Dokładnie 1 kwietnia. Na początku pracowaliśmy we trójkę: mąż, ja i jeden pracownik. Na zapleczu hotelowym przy ulicy Grygowej wynajmowaliśmy dwa pokoje. W jednym mieściło się biuro, w drugim produkcja żaluzji aluminiowych – wspomina Bożena Lisowska, która, jak przyznaje, na początku była w firmie sekretarką, księgową i biurem obsługi klienta jednocześnie, a mąż nie tylko produkował żaluzje, ale był również zaopatrzeniowcem i kierowcą.
Domo-System szybko się rozwijał. – Co rusz wprowadzaliśmy nowy asortyment: wertikale, rolety, żaluzje drewniane – wspomina Lisowska. – Po 15 latach uznaliśmy, że warto do osłon technicznych dodać element dekoracyjny. Rozszerzyliśmy swoją ofertę o markę Bożena Lisardi, w której znajduje się moja autorska kolekcja tkanin firanowych, zasłonowych oraz obiciowych – dodaje.

Dziś firma mieści się przy ul. Mełgiewskiej 16 w Lublinie. Łącznie, licząc pracowników z salonów sprzedaży w warszawskiej Domotece na Targówku i Jupiterze przy ul. Targowej, a także w Centrum Budownictwa Gala przy ul. Fabrycznej w Lublinie, zatrudnia ponad 40 osób.
Przy Mełgiewskiej powstają osłony okienne: żaluzje, rolety, verticale, plisy, moskitiery, markizy, bramy garażowe i rolety zabezpieczające. Drugim profilem produkcyjnym firmy są zasłony, firany, rolety rzymskie, austriackie, panele, poduchy, narzuty oraz karnisze. Trzeci profil to produkty outdorowe tj. pergole, rolety screen, inteligentne rolety i żaluzje fasadowe. Cały asortyment można obejrzeć w showroomie, który mieści się w siedzibie firmy.
Obecnie Domo-System jest największym producentem osłon okiennych we wschodniej Polsce, a swoje produkty dystrybuuje na terenie całej Polski oraz eksportuje do innych krajów. – Współpracujemy z firmami z ponad 30 krajów świata, stosujemy najnowsze dostępne rozwiązania – mówi Bożena Lisowska. W ubiegłym roku Domo-System wprowadził na rynek między innymi markę Pergosola.
– Oferujemy poprzez nią produkty takie jak pergole, rolety screen, inteligentne rolety i żaluzje fasadowe. Kompleksowo wyposażamy tarasy w całe niezbędne wyposażenie, które służy do korzystania z tarasu prawie przez cały rok. Swoją ofertę kierujemy zarówno do branży HoReCa, jak i klientów indywidualnych oraz architektów – podkreśla Bożena Lisowska.
Produkty lubelskiej firmy można znaleźć w domach wielu gwiazd showbiznesu, a także instytucjach, hotelach, restauracjach i muzeach.
– Wyposażyliśmy w rolety zewnętrzne i materiałowe między innymi Muzeum Narodowe w Krakowie, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, a także Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Nasze rolety rzymskie, materiałowe i kotary znajdują się w Gaca Fit Hotel w Kazimierzu Dolnym, a zasłony i narzuty w innym kazimierskim hotelu, Bohema. Zasłony, firany, żaluzje drewniane, narzuty i poduchy naszej firmy można także znaleźć w jedynym pięciogwiazdkowym hotelu w Lublinie – Alter – wylicza B. Lisowska.
Dlaczego produkty Domo-System cieszą się dużym wzięciem?
– Mottem naszej firmy jest zaspokojenie wysokich oczekiwań klientów, otwartych na nowe trendy inspirowane dobrym wzornictwem – odpowiada Bożena Lisowska. KB