Z domu pomocy nie rezygnują

Gmina Wojsławice chce mieć u siebie Środowiskowy Dom Samopomocy. Miałby on powstać na pierwszym piętrze budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Jak informuje wójt Wojsławic, Henryk Gołębiowski, gmina już złożyła wniosek do wojewody w tej sprawie i czeka na jego rozpatrzenie. ŚDS miałby powstać na piętrze Warsztatu Terapii Zajęciowej, który zajmuje budynek po byłym ośrodku zdrowia.
– Ponieważ pomieszczenia, które mógłby zająć Środowiskowy Dom Samopomocy, znajdują się na pierwszym piętrze, zastanawiamy się nad tym, jak najlepiej dostosować je do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Rozważamy, czy lepszym rozwiązaniem byłaby winda czy schodołaz – mówi Gołębiowski.
Środowiskowe Domy Samopomocy oraz Domy Dziennego Pobytu to placówki tworzone z myślą o osobach starszych, niepełnosprawnych i zmagających się z różnego typu zaburzeniami. Ich uczestnicy spotykają się na kilka godzin dziennie i biorą udział w zajęciach warsztatowych, integracyjnych itp. Wójt informuje, że złożenie wniosku do wojewody było poprzedzone analizą tego, ilu mieszkańców gminy chciałoby korzystać z takiej formy pomocy. Jest ich 25.  (w)