Domy w ogniu

Do dwóch pożarów domów doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu krasnostawskiego. Paliły się posesje w gminie Izbica i Żółkiewka.

W piątek po 9.30 strażacy z OSP KRSG w Izbicy otrzymali informację o pożarze domu jednorodzinnego w Tarzymiechach Drugich (gmina Izbica). Okazało się, że ogień pojawił się w pustostanie, jego właściciel niedawno zmarł, dostanie się na teren posesji było jednak utrudnione.

– Zamknięta brama i drzwi, ostatecznie ogień gaszono poprzez wybite okno – mówi dyżurny krasnostawskiej straży pożarnej. W działaniach brały udział JRG Krasnystaw, OSP KSRG Ostrzyca, OSP Tarzymiechy oraz wspomniane OSP KSRG Izbica. – Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej – dowiadujemy się.

W sobotę pożar wybuch z kolei w domu w Stężycy Kolonii. Tu sytuacja była bardziej dramatyczna. W jednym z pokoi znajdował się 60-letni mężczyzna, któremu strażacy pomogli wydostać się na zewnątrz.

Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. – Straty wstępnie oszacowano na 10 tys. zł. Okopcone są ściany, spalone krzesła i stół, uszkodzona pralka – mówi dyżurny. PSP w Krasnymstawie. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. (k, fot. OSP KRSG Izbica)