Donosem w II LO

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem naboru do klas pierwszych komuś chyba zależy na skompromitowaniu II LO. Do naszej redakcji wpłynęła pisemna skarga na jednego z nauczycieli, który zamiast prowadzić lekcje, miał rzekomo oglądać w Internecie rozgrywki sportowe i… zajadać się pizzą. Autor listu podał swoje dane osobowe. Sprawdziliśmy. Nazwisko i adres są fikcyjne. Donos trafił też do urzędu miasta.

Autor donosu, podający się za rodzica jednego z uczniów, podpisał się i podał adres zamieszkania do wiadomości redakcji. Zaatakował pedagoga, twierdząc, że ten należycie nie wypełnia swoich obowiązków, wciąga uczniów w swój konflikt z innymi nauczycielami i dyrektorem szkoły. Nauczyciel miał nie prowadzić zajęć, tłumacząc, że sprzęt komputerowy w szkole jest zbyt słaby. Podczas lekcji podobno oglądał z uczniami rozgrywki sportowe w Internecie i zajadał się pizzą. Ponieważ rzekomy rodzic obawiał się reakcji ze strony nauczyciela i szkoły, nie zwrócił się z problemem do dyrektora.
Sprawdziliśmy dane adresowe autora i okazało się, że osoba o nazwisku, jakie widnieje na liście, pod wskazanym adresem nie mieszka. Najwyraźniej ktoś próbował naszymi rękami skompromitować nauczyciela i II LO. O sprawie rozmawialiśmy z Martą Klasurą, dyrektorem „Dreszera”. Przyznała, że żadne skargi na nauczyciela informatyki do niej nie dotarły. – Sprzęt komputerowy i oprogramowanie mamy bardzo dobrej klasy. Poza tym wszyscy wiedzą, że w pracowniach komputerowych obowiązuje zakaz spożywania jakichkolwiek posiłków. Nauczyciel robi awans zawodowy, jest na półmetku stażu i jeszcze w kwietniu będę na jego zajęciach z wizytacją – mówił M. Klasura.
Nauczyciele II LO są przekonani, że tak perfidnym donosem ktoś próbuje zaszkodzić szkole, tym bardziej, że za kilka tygodni rozpocznie się nabór do klas pierwszych. – To cios poniżej pasa – komentuje jeden z nich. – Komuś mocno zależy, by nas skompromitować. Wiadomo, że każda szkoła zabiega o uczniów. Walczmy na argumenty, jakością, a nie donosami i to w dodatku nieprawdziwymi. II LO to bardzo dobra szkoła, z wieloma sukcesami. (ptr)