Dość kłamstw i manipulacji!

Byli marszałkowie (od lewej): Krzysztof Hetman, Krzysztof Grabczuk, Sławomir Sosnowski i Arkadiusz Bratkowski są zbulwersowani przedstawionym podsumowaniem 2,5 -letnich rządów Zarządu Województwa złożonego z polityków Zjednoczonej Prawicy

Tymi mocnymi słowami odnieśli się do podsumowania 2,5 roku rządów Zjednoczonej Prawicy w regionie, które w poprzednim tygodniu zaprezentował marszałek Jarosław Stawiarski, byli włodarze województwa z PSL i Platformy Obywatelskiej. – Czas skończyć propagandę rzekomych sukcesów obecnego Zarządu Województwa Lubelskiego i przedstawić fakty – grzmiał exmarszałek Sławomir Sosnowski.

– Nie możemy pozostać obojętni wobec tego co usłyszeliśmy, tych tanich chwytów reklamowych – mówił podczas wtorkowego briefingu prasowego Sławomir Sosnowski, marszałek województwa w latach 2014-2018, a obecnie radny sejmiku i przypomniał, że jeśli chodzi o infrastrukturę drogową to wszystkie inwestycje, które zostały zaprezentowane w podsumowaniu Jarosława Stawiarskiego i Zarządu Zjednoczonej Prawicy  zapoczątkowane zostały za czasów poprzedniej koalicji PSL-PO.

Sosnowski hipokryzją nazwał zachowanie obecnie rządzących, którzy chwalą się drogą wojewódzką 81, a głosowali przeciwko tej inwestycji, czy mówienie, że poprzednie zarządy nie zbudowały żadnej obwodnicy. – A obwodnica Chodla, Bełżyc, Poniatowej? – pytał Sosnowski i dodał, że obwodnica Stężycy też była zaprogramowana przez poprzedni zarząd.

Suchej nitki na obecnym Zarządzie Województwa nie zostawił także Krzysztof Hetman, który zanim objął mandat europosła był marszałkiem przed Sosnowskim. – Wyjdźcie z piaskownicy, dorośnijcie, bądźcie poważni i przede wszystkim szanujcie ludzi. I nie kłamcie – mówił.

O przypisywaniu sobie przez obecne władze województwa sukcesów poprzedników, mówił również Krzysztof Grabczuk, który w zarządzie województwa zasiadał 12 lat, pełniąc funkcję marszałka, a także wicemarszałka. – To, że ktoś pojedzie i przetnie wstęgę, a przy okazji zje dobry obiad, nie oznacza, że uczestniczył w tej inwestycji. Czekam z utęsknieniem, kiedy obecny zarząd województwa pokaże swoje własne inwestycje, a nie będzie pokazywał nasze – mówił Krzysztof Grabczuk, obecnie poseł RP. KL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here