Dostali imię z filmu…

Zjazd Zbyszków i Krystyn w Trybunale Koronnym w Lublinie

W Lublinie już po raz 8. odbył się Światowy Zjazd Zbyszków. Panowie tradycyjnie spotkali się w Trybunale Koronnym. Zaproszenie przyjęły także panie – Krystyny, które co roku spotykają się również w naszym mieście.


Na spotkaniu w Trybunale było około 200 Zbyszków i Krystyn. Przyjechali ze wszystkich zakątków kraju. Przywieźli ze sobą maskotki, materiały plastyczne oraz drobne upominki dla małych podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej z ulicy Pogodnej. Zbyszkowe zjazdy, to inicjatywa radnego z Lublina, Zbigniewa Jurkowskiego (PO). – To za każdym razem bardzo sympatyczne spotkania z imiennikami z całej Polski. Żałujemy tylko, że tak mało jest młodych Zbyszków. Większość z nas jest pod 60-tkę – śmieje się Zbigniew Jurkowski. – Może jeszcze moda na nadawanie tego imienia powróci. Zrobiło się szalenie popularne, gdy na ekrany kin wszedł film Aleksandra Forda „Krzyżacy”. To był prawdziwy hit kinowy a Zbyszko z Bogdańca stał się chyba ulubionym bohaterem naszych mam – mówi radny. Historycznych nawiązań do filmu nie zabrakło również i na spotkaniu 15 marca w Trybunale. Wszyscy przybyli mogli skosztować okazjonalnego tortu i lubelskich cebularzy. (EM.K.)

Zbigniew świętuje imieniny 17 marca i 1 kwietnia a imieniny Krystyny przypadają na 13 marca. Według danych Ministerstwa Cyfryzacji w 2017 roku w Polsce urodziło się 114 Krystyn i 79 Zbigniewów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here