Dostali podwyżki za Chmielaki

Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, zaangażowani w sprzątanie miasta po tegorocznych Chmielakach, dostali jednorazowe nagrody pieniężne po 150 zł. Urzędnicy z kolei, którzy włączyli się w organizację święta piwa, dostali od 1 października br. podwyżki po 280 zł.

Na jednym z wrześniowych posiedzeń komisji planowania, gospodarki komunalnej, inwestycji i finansów rady miasta Krasnystaw radny Grzegorz Brodzik nawiązał do Krasnostawskich Chmielaków, które odbyły się w sierpniu. Chwalił pracowników Urzędu Miasta za zaangażowanie, ale też wspomniał o dużym udziale MOSiR-u i Krasnostawskiego Domu Kultury. Nie omieszkał również skierować ciepłych słów pod adresem pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej za to, że sprawnie posprzątali miasto po chmielakowych imprezach. Zapytał, czy dla tych osób są zabezpieczone pieniądze na premie za ponadwymiarową pracę.

Radny Brodzik z kolei na sesji zaapelował do burmistrza Roberta Kościuka, by w budżecie na 2022 rok zaplanować pieniądze na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników kultury, sportu i administracji, bo niemal wszyscy dostają minimalne płace.

Burmistrz Kościuk na gorąco przyznał, że jeszcze w maju nie było wiadomo, czy Chmielaki się odbędą, ze względu na lockdown. Ale wiele ludzi się zaangażowało i w końcu impreza doszła do skutku, a co najważniejsza, była udana. Burmistrz pochwalił pracowników urzędu, którzy stanęli na wysokości zadania. Zaznaczył, że czasu było mało, ponieważ ostateczna decyzja zapadła w połowie maja, a normalnie na organizację Chmielaków potrzeba około 9 miesięcy. Kościuk przyznał, że osobom zaangażowanym w organizację imprezy należy się dodatkowa premia.

Jak się okazało, urzędnicy pracujący przy Chmielakach ostatecznie nie dostali nagród, gdyż woleli, aby przeznaczoną na ten cel kwotę włączyć do wynagrodzenia zasadniczego i podnieść pensje. Jak mówi wiceburmistrz Krasnegostawu, Krzysztof Sugalski od 1 października urzędnicy dostali podwyżki w wysokości 280 zł plus należny dodatek stażowy. Z kolei pracownicy zatrudnieni w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, zaangażowani w pracę przy utrzymaniu porządku i czystości w czasie Chmielaków, otrzymali skromne jednorazowe nagrody w wysokości 150 zł brutto. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here