Dostały rzutem na taśmę

Miasto Chełm dostało czwarte w tym roku dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, tym razem na przebudowę ul. Hutniczej. Wsparcie popłynie też do powiatów chełmskiego oraz krasnostawskiego i kilku gmin w regionie.

Wojewoda lubelski opublikował listę projektów drogowych zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w naborze uzupełniającym. Czwartą w tym roku dotację uzyskało miasto Chełm. Wcześniej Jakub Banaszek, prezydent Chełma, mógł pochwalić się 70-procentowym wsparciem na przebudowę ulic: Sybiraków, Okszowskiej oraz Jagiellońskiej z Batorego.

Tym razem miasto zdobyło pieniądze na przebudowę ul. Hutniczej. Łączna kwota dofinansowania wynosi 1 180 188 zł. Szacowana wartość inwestycji z kolei to 1 685 984 zł. Przedsięwzięcie, zgodnie z uzyskaną dotacją, ma być rozliczone do końca sierpnia 2021 roku. Miasto jeszcze w październiku br. ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy. Najtańszą ofertę, opiewającą na 1 072 375 zł, złożyła tradycyjnie firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej. Zaznaczyła, że wszystkie prace zrealizuje do 30 czerwca przyszłego roku.

Miasto Chełm ubiega się również o pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok. Złożyło trzy wnioski na przebudowę ulicy Wiercieńskiego, odcinka Lubelskiej od Szpitalnej do Koszarowej oraz al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wsparcie dostały też powiaty chełmski i krasnostawski. Pierwszy z nich już wykonał ponad 4 km drogi na odcinku z Karolinowa do Gdoli w gm. Ruda-Huta. Starostwo w Chełmie dostało dofinansowanie na poziomie 50 procent, w kwocie ponad 711 tys. zł. Powiat krasnostawski natomiast zaplanował przebudowę trzech odcinków drogi prowadzącej ze Średniej Wsi przez Wierzchowinę, Chłaniów, Bzowiec i Gruszkę Małą II. Prace obejmą ponad 1,6 km drogi.

W naborze uzupełniającym pieniądze zdobyły też dwa samorządy w powiecie chełmskim i dwa w powiecie krasnostawskim. Gmina Chełm uzyskała blisko 540 tys. zł dofinansowania na remont blisko 1,5 km dróg w Zawadówce i Rudce. Miasto Rejowiec Fabryczny natomiast zdobyło 980 tys. zł na przebudowę ponad kilometrowego odcinka ulicy Cementowej. Z kolei gmina Łopiennik Górny pozyskała 326 tys. zł na budowę 650 metrów drogi w Łopienniku Nadrzecznym, natomiast gmina Rudnik dostała 227 tys. zł na remont 600-metrowego odcinka drogi w miejscowości Mościska. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here