Dosypią piasku, dodadzą pomost

Zalew „Dębowy Las” jest jednym z najpopularniejszych w regionie miejsc wypoczynku. W tym roku na plaży przybędzie piasku i zbudowana zostanie przystań do cumowania kajaków i rowerów wodnych.

Zalew „Dębowy Las” w Wołkowianach zajmuje 27 ha, a jego nazwa pochodzi od pobliskiego lasu z dębami. Można tu powędkować, popływać. Kilka lat temu dzięki dotacji został ładnie zagospodarowany. Wybudowano do niego drogę dojazdową, plac postojowy, pomosty wędkarskie i rekreacyjne, wymieniono piasek na plaży, zbudowano wiaty, tarasy widokowe, zadaszenia z paleniskami.

Zamontowano oświetlenie solarne, ustawiono ławki, stojaki na rowery, zakupiono kajaki i rowery wodne. Nic dziwnego, że miejsce to, zwłaszcza w sezonie kąpielowym, odwiedza mnóstwo mieszkańców zarówno gminy Żmudź, jak i całego regionu. W tym roku nad zalewem zaplanowano kilka nowości, które urozmaicą infrastrukturę. To dzięki 83 tys. zł kolejnej dotacji, którą gmina Żmudź dostała w ramach projektu realizowanego wspólnie z gminami Kamień i Wojsławice oraz LGD „Ziemi Chełmskiej”.

Gmina Żmudź planuje budowę dodatkowego pomostu do cumowania kajaków i rowerów wodnych, a także dosypanie 280 metrów sześciennych piasku na plażę. Samorząd skierował zapytanie ofertowe do firm, aby wkrótce realizować to zadanie. (mo, fot. UM Żmudź)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here