Dosypią piasku na plażę

Infrastruktura nad zalewem „Dębowy Las” w Wołkowianach zostanie urozmaicona. Wykonawca już wybrany i wkrótce rozpocznie prace.

W tym roku nad zalewem „Dębowy Las” w Wołkowianach zaplanowano kilka nowości, które urozmaicą infrastrukturę. To dzięki 83 tys. zł kolejnej dotacji, którą gmina Żmudź dostała w ramach projektu realizowanego wspólnie z gminami Kamień i Wojsławice oraz LGD „Ziemi Chełmskiej”. Za otrzymaną dotację gmina Żmudź zaplanowała budowę dodatkowego pomostu do cumowania kajaków i rowerów wodnych, a także dosypanie 280 metrów sześciennych piasku na plażę przy „Dębowym Lesie”.

Samorząd skierował zapytanie ofertowe do firm, aby realizować to zadanie. Zgłosiło się pięciu wykonawców. Najtańsza była oferta PPHU „Dekar” z Jakubowic Konińskich (powiat lubelski), opiewająca na 89 703,90 zł. Tego wykonawcę wybrano w postępowaniu i w najbliższym czasie przystąpi do zaplanowanych prac nad zalewem w Wołkowianach. Firma ma na to czas do końca czerwca br. Potem już rozpocząć ma się sezon kąpielowy (w ubiegłym roku ze względu na epidemię obowiązywały na kąpieliskach zasady bezpieczeństwa). Zalew „Dębowy Las” zajmuje 27 ha.

Można tu powędkować i popływać. Dzięki otrzymanej kilka lat temu dotacji otoczenie wokół zbiornika zagospodarowano. Powstały tu pomosty wędkarskie i rekreacyjne, wiaty, tarasy widokowe, plac postojowy, zadaszenia z paleniskami. Wybudowano też do niego drogę dojazdową, wymieniono piasek na plaży. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here