Dożynek powiatowych nie będzie

W Starostwie Powiatowym w Chełmie postanowili, że tegoroczne dożynki powiatowe się nie odbędą. Powód? Oczywiście zagrożenie koronawirusem.

– Nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna, dlatego postanowiliśmy, że w tym roku dożynek powiatowych jeszcze nie będzie. Zorganizujemy tę imprezę w przyszłym roku, niech epidemia odpuści już na dobre – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski, dodając, że zdrowie najważniejsze.

Gospodarze gmin z powiatu chełmskiego też zastanawiają się, czy i w jaki sposób urządzić dożynki. Wielu skłania się ku temu, aby zorganizować je w sposób symboliczny, nie zapraszając dużych gwiazd na występy. W ten sposób wolą uniknąć tłumów na imprezie i ewentualnych ognisk choroby. Poza tym organizacja dożynek (wypadają w sierpniu lub we wrześniu) to spore wyzwanie organizacyjne i wymaga wielomiesięcznych przygotowań. Zazwyczaj o tej porze roku gwiazda imprezy była już dawno zaproszona, a harmonogram ustalony. W tym roku, samorządowcy – jeśli się na to zdecydują – mogą mieć z tym pod górkę, bo luzowanie obostrzeń i zasady organizacji koncertów ogłaszane były dopiero niedawno. W Żmudzi planują dożynki w postaci uroczystej mszy świętej z poświęceniem wieńców.

– Skłaniamy się ku temu, aby w tym roku jednak jeszcze nie organizować dużych koncertów, bo epidemia wciąż jeszcze nie wygasła – mówi Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź. – Dopóki większa część społeczeństwa się nie zaszczepi trzeba jeszcze być ostrożnym. Poza tym, obecne wytyczne umożliwiają organizację tego typu imprez, ale jak będzie wyglądała sytuacja w sierpniu tego nie wiemy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here