Dożynki z remontem w tle

Tegoroczne dożynki powiatu chełmskiego zaplanowano na 10 września w Rejowcu. Impreza odbędzie się przy pałacu Ossolińskich. Organizatorzy starają się tak przyszykować teren, by uroczystości nie kolidowały z trwającą właśnie rewitalizacją parku.

Rejowiec musiał długo się naczekać na pieniądze na rewitalizację parku przy pałacu Ossolińskich. Mimo przyznanej dotacji, urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie zwlekali z podpisaniem umowy. Przez to prace dopiero się rozpoczęły. A zakres robót nie jest mały. W parku mają powstać nowe alejki, dróżki, nasadzenia, altanki i ławeczki. W miejscu starego szamba stanie niewielki amfiteatr. Jednocześnie na 10 września zaplanowano pod pałacem Dożynki Powiatu Chełmskiego. – Staramy się tak pokierować pracami, żeby nie kolidowały z uroczystością i żeby uroczystość nie przeszkadzała w pracach – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. – Teren zostanie wydzielony i zabezpieczony. Ale miejsca jest na tyle dużo, że nie będzie to uciążliwe dla nikogo.
Od początku tej kadencji powiatowe dożynki organizowano w Białopolu, Wierzbicy i teraz w Rejowcu. Ciekawe, gdzie odbędzie impreza w przyszłym roku, czyli przed wyborami samorządowymi. Poprzedni starosta, Paweł Ciechan, robił ją u „siebie” w gminie Chełm. Jeżeli obecny starosta będzie chciał zorganizować dożynki w swoim okręgu wyborczym, ma do wyboru jeszcze Sawin lub gminę Ruda-Huta. (bf)