Dożynki w Kraśniczynie

Tegoroczne święto plonów gminy Kraśniczyn odbyło się w Surhowie, na placu przy remizie OSP. Zaproszonych gości, m.in. posła Krzysztofa Grabczuka, senatora Józefa Zająca powitała gospodyni dożynek, wójt Monika Grzesiuk.

Pogoda i frekwencja dopisały. Starostami dożynek byli Ewa Stryła z Surhowa oraz Arkadiusz Franczak z Majdanu Surhowskiego. W trakcie uroczystości rozstrzygnięto trzy konkursy. Najsmaczniejszy bochen chleba upiekły panie z Koła Gospoduń Wiejskich w Drewnikach. Drugie miejsce w tym konkursie zajęło KGW Czajki, a trzecie – KGW Kraśniczyn. Konkurs na najładniejszy ogród wygrały ex aequo Anna Mróz i Beata Malinowska z Kraśniczyna, drugie miejsce zajęła Maria Szalińska z Czajek, a trzecie Renata Borys z Kraśniczyna.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać równorzędne nagrody dla wszystkich jedenastu sołectw, które przygotowały wieńce dożynkowe. Zdecydowała, że gminę Kraśniczyn na dożynkach powiatowych, które odbędą się 28 sierpnia w Łopienniku Górnym, będzie reprezentował wieniec wykonany przez panie z sołectwa Bończa.